چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

جنبش دانشجویی دیده بان جامعه است

انتشار: سه شنبه, ۱۴ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۴۱:۵۰ |
کد خبر: 38540 |
بازدید: 59 views |
بدون دیدگاه


اردبیل – ابتکارآنلاین: نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: جبش دانشجویی بعنوان دیده بان جامعه نقش و رسالت ویژه ای برعهده دارد وبه همراه نخبگان ،روحانیت و اندیشمندان باید قدرت را مورد نقد قرار دهد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – علی مطهری روز سه شنبه بمناسبت روز دانشجو در جمع دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی افزود: قدرت باید نقد شود در غیر این صورت فساد ایجاد می شود ، قدرتها و حکومت ها نیازمند نقد هستند.

وی بیان کرد: هر قدرتی که با نقد مخالفت کند باطل است، امیرالمومنین(ع) در اداره حکومت با مردم مشورت می کرد تا مردم هم در جریان امور قرار گیرند و نقد آنها را نیز می شنید.

وی تاکید کرد که دانشجو باید نقاد باشد اما در نقد باید تسلط بر موضوع داشت،در نقد علاوه بر داشتن اطلاعات کافی باید انصاف نیز رعایت شود.

مطهری اضافه کرد: کینه و انتقام گیری در نقد جایگاهی ندارد ضمن اینکه در آن نباید تملق ، چاپلوسی و تخریب نیز وجود داشته باشد.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط و اوضاع جهانی افزود: وحدت ملی در کشور از ضروریات است ، اگر گروههای سیاسی با هم وحدت داشته باشند هیچ خللی به کشور وارد نمی شود.

مطهری با بیان اینکه بهترین الگوی ما برای وحدت اسلامی حضرت علی (ع)است اظهار کرد: درباره وحدت اسلامی در دنیا خلا هایی وجود دارد و علمای اسلامی باید ریشه این اختلافات را بخشکانند

وی تاکید کرد: آمریکا ،اسراییل و عربستان بدنبال به زانو در آوردن ایران هستند و وحدت عامل مهم در شکست توطئه های دشمنان است.

مطهری همچنین به موضوع آزادی اشاره کرد و بیان کرد: آزادی با اسلام هیچ منافاتی ندارد، اسلام بر آزادی اجتماعی تاکید کرده و امیر المومنین هم فرموده بنده دیگری نباش که خداوند تورا آزاد آفریده است.

وی تاکید کرد که اسلام با دموکراسی منافاتی ندارد، دموکراسی درمتن اسلام وجود دارد و برگرفته از غرب نیست و باید در این باره از سیره ائمه اطهار درس بگیریم.

۱۶ آذر بمناسبت شهادت سه تن از دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تهران در اعتراض به سفر نیکسون معاون رئیس جمهوری آمریکا به ایران در سال ۱۳۳۲ پس از پیروزی انقلاب اسلامی بعنوان روز دانشجو نامگذاری شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *