چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

هدیه ویژه عروس و داماد مازندرانی به زلزله زدگان

انتشار: سه شنبه, ۱۴ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۳۹:۵۲ |
کد خبر: 38538 |
بازدید: 49 views |
بدون دیدگاه


ساری – ابتکارآنلاین: عروس و داماد جوان مازندرانی هدیه ۴۴۰ میلیون ریالی عروسیشان را برای کمک به زلزله زدگان کرمانشاه اهدا کردند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – مراسم عروسی امیرعلی (روح الله) عشوری سوادکوهی ساکن روستای ‘ سنگده ‘ شهرستان ساری به همراه هدیه ریزان دوستان و آشنایان دوشنبه شب برگزار شد .

این تازه داماد ساروی با توافق همسرش صبح سه شنبه هدیه نقدی جمع آوری شده را در اختیار بخشدار ‘ دودانگه ‘ قرار داد تا از این طریق با زلزله زدگان غرب کشور همدردی کند.

هدیه ریزان در مراسم عروسی یک رسم فراگیر در استان مازندران بویژه مناطق روستائی برای کمک به عروس و داماد جوان است تا در آغاز زندگی مشترک مورد حمایت قرار گیرند.

بخشدار دودانگه به خبرنگار ایرنا گفت که امیرعلی و همسرش تمامی کمک های نقدی جمع آوری شده در مراسم هدیه ریزان را یکجا تحویل وی داده اند تا برای زلزله زدگان کرمانشاه ارسال شود.

جهانبخش عشوری افزود که در حال حاضر این کمک نقدی در اختیار بخشداری قرار گرفته و بزودی با مشورت فرمانداری برای چگونگی رساندن این کمک به زلزله زدگان تصمیم گیری می شود.

** زلزله ؛ درد مشترک

روستای سنگده با حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت در جنوب شهر ساری در منطقه کوهستانی و جنگلی واقع است.

سنگده که زمانی نامش ‘ سیدمحله ‘ بود، از روستاهائی است که گفته می شود ساکنانش ویرانگری زلزله را حدود نیم قرن پیش تجربه کردند.

بیشتر ساکنان این روستا را سادات تشکیل می دهند و به همین علت هم نام اولیه آن سیدمحله بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *