مهلت 10روزه هیأت حل اختلاف برای تعیین تکلیف شورای روستای محمدآباد قرچک | ابتکار آنلاین
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

مهلت ۱۰روزه هیأت حل اختلاف برای تعیین تکلیف شورای روستای محمدآباد قرچک

انتشار: سه شنبه, ۱۴ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۳۶:۵۹ |
کد خبر: 38517 |
بازدید: 45 views |
بدون دیدگاه


قرچک – ابتکارآنلاین: فرماندار شهرستان قرچک از ارائه مهلت ۱۰ روزه هیأت حل اختلاف بررسی مشکلات شورای اسلامی روستای محمدآباد برای تعیین تکلیف وضعیت شورای این روستا خبر داد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – مسعود مرسلپور در این خصوص گفت: محمدآباد یکی از روستاهای مهم شهرستان قرچک است که با دارا بودن بیش از ۲ هزار نفر جمعیت ، به دلیل مشکلات و اختلافات داخلی از زمان آغاز به کار پنجمین دوره شوراهای اسلامی ، جلسات شورای اسلامی در آن برگزار نشده است.

وی افزود : پس از برگزاری مراسم تحلیف اعضای شورای اسلامی در اول شهریور امسال ، با وجود دعوت کتبی بخشدار مرکزی ، ۲ نفر از اعضای شورای اسلامی ۵ نفره روستای محمدآباد بدون دلیل موجه در جلسات حضور پیدا نکردند.

وی بیان کرد: علاوه بر این ۲ عضو ، سه نفر از اعضای علی البدل شورای روستای محمد آباد نیز از عضویت انصراف دادند.

مرسلپور افزود : بر اساس قانون ، عضوی که شش بار در جلسات شورای اسلامی حضور پیدا نکنند، سلب عضویت می شوند.

وی تصریح کرد: از مجموع هشت عضو اصلی و علی البدل شورای روستای محمد آباد ، ۵ نفر انصراف داده و یا سلب عضویت می شوند که در این صورت شورای این روستا اکثریت خود را از دست داده و امکان برگزاری جلسات آن وجود نداشت.

فرماندار قرچک افزود : گزارش فعالیت این شورا به استانداری تهران و معاون عمرانی استانداری ارائه شد که امروز دوشنبه با حضور نماینده استان تهران ، جلسه شورای حل اختلاف مشکل شورای این روستا برگزار و مقرر شد تا ظرف ۱۰روز آینده اعضای این شورا با دعوت بخشداری گرد هم آمده و تکلیف فعالیت آن را تعیین کنند.

وی تأکید کرد: در صورتی که پس از این مدت ، نتیجه ای در ادامه فعالیت شورا حاصل نشد ، اقدامات قانونی برای تعیین تکلیف شورای این روستا انجام می شود.

روستای محمدآباد از توابع بخش مرکزی قرچک به دلیل اختلافات داخلی و اعتراض برخی ازاعضای شورای این روستا در مداخله برخی از افراد در معرفی دهیار ، بدون شورای اسلامی و دهیار اداره می شود.

اعتراضات مردم به مشکلات این شورا باعث شد تا با دستور دادستان عمومی و انقلاب قرچک ، درهای شورای روستای محمدآباد تا تعیین تکلیف پلمب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *