شکاف اتحاد؛ هدف دشمنان داخلی | ابتکار آنلاین
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

شکاف اتحاد؛ هدف دشمنان داخلی

انتشار: سه شنبه, ۱۴ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۳۳:۵۱ |
کد خبر: 38514 |
بازدید: 62 views |
بدون دیدگاه


در هفته وحدت، مردم کشور بایستی به کجروی های برخی افراد مخل اتحاد آحاد جامعه واقف باشند. یکی از خطراتی که جامعه ایران را تهدید می کند، وجود برخی مشکلات داخلی هستند که مصداق آن گروه زنبیلیون می باشند. این افراد با توطئه های خود آشکارانه عنادشان را با ملت ایران عنوان کردند.

امام راحل که منادی وحدت در قرن اخیر بودند بارها در فرمایشات گهربارشان عنوان نمودند که ایجاد تفرقه بین مردم موجب می شود بیگانگان بر ما مسلط شوند. اندیشه وحدت در نگاه امام خمینی(ره) از مهم‌ترین اندیشه‌های آرمانی معظم له محسوب می‌شود که این اندیشه نقطه عطف تاریخی در وحدت اسلامی محسوب می‌شود، آرمان و فکر وحدت امام از آنجا ناشی می‌شود که تفرقه در میان امت اسلامی نتایج ذلت‌باری به بار آورده که جبران آنها شاید هرگز امکان‌پذیر نباشد که مقام معظم رهبری نیز بارها بدان تأکید نموده و می نمایند.

از بین بردن وحدت در ایران اسلامی از مهمترین اهداف دشمنان بوده اما متأسفانه افرادی در داخل کشور با دشمنان خارجی همسو شده و هدف آنها را برای خود برگزیده اند. راهی که فرقه انحرافی برای خود برگزیده راهی ننگین است که هدفش تباهی سردمداران آن به بدترین وجه ممکن است.

ملت ایران در طول سالها با اتحادی وصف ناپذیر، دژ مستحکمی در برابر توطئه های اجانب ساختند اما آنچه مهم است این بوده که در برابر توطئه برخی گروههای داخلی نیز باید هشیار باشند. این گروه که پیرو انحرافات فکری هستند همان افرادی اند که از امتحان خود سربلند بیرون نیامدند و از اعتماد مردم سوءاستفاده کردند و حالا با منحرف ساختن ذهن مردم به دنبال پیاده سازی اهداف شوم خود هستند.

سابقه گروه زنبیلیون در قانون شکنی بر هیچکس پوشیده نیست. حتی حامیان سرسخت آنان نیز قلباً این موضوع را می دانند اما آن را کتمان می کنند چرا که تصور می نمایند بیان اشتباهات، از غرور آنان می کاهد. برخی میگفتند …. پیامبر زمانه است، موهبت الهی است، معجزه هزاره سوم است، اما حال پاسخی ندارند. اکنون نیز بجای جبران و عذرخواهی از ملت ایران سکوت اختیار کرده اند.

آیت‌الله هاشمی(ره) پیش بینی کرده بودند که اقدامات و نوع رویکردهای این جریان در راستای حاکمیت قانون نیست. ایشان در زمان حیاتش هشدار داده بودند که این جریان در چارچوب منافع و مصالح کشور حرکت نمی‌کند و مشکلات این روزها را بیان کرده بودند.

در هفته وحدت جا دارد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و همه پیروان ایشان که اکنون در خاک آرمیده اند، اشاره کنیم که انصافاً آیت الله هاشمی رفسنجانی در زمان حیاتش عامل مهمی در ایجاد وحدت بین آحاد مختلف جامعه بودند.

(نویسنده: مسعود مرسلپور – مدرس دانشگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *