رئیس جمهوری دستور پرداخت تسهیلات کارآفرینی به مردم را صادر کرد | ابتکار آنلاین
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

رئیس جمهوری دستور پرداخت تسهیلات کارآفرینی به مردم را صادر کرد

انتشار: شنبه, ۱۱ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۳۳:۳۴ |
کد خبر: 38508 |
بازدید: 41 views |
بدون دیدگاه


زاهدان – ابتکارآنلاین: رئیس جمهوری در دیدار با نخبگان و برگزیدگان سیستان و بلوچستان دستور پرداخت سریع تسهیلات کارآفرینی ارزان تر به مردم را صادر کرد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – دکتر حسن روحانی روز شنبه در نشست صمیمی با برگزیدگان سیستان و بلوچستان در سرسرای هلال احمر زاهدان اظهار داشت: دولت در بخش برون نگری باید تلاش داشته باشد تا روابط را با سایر دولت ها بهبود بخشد تا شرایط جذب سرمایه فراهم شود.

وی افزود: برنامه ما در دولت دوازدهم برای ایجاد تحول اقتصادی این است که پول ارزان تری در اختیار سرمایه گذار قرار دهیم.

وی ادامه داد: مساله کاهش سود تسهیلات بانکی از برنامه هایی بود که در اواخر دولت یازدهم و ابتدای دولت دوازدهم به دنبال آن بوده ایم و اینک سود بانکی از ٢٩ درصد به ١٨ درصد کاهش یافته است.

رئیس جمهوری تصریح کرد: ما باید منابع مالی داخلی را ارزانتر در اختیار مردم قرار دهیم.

روحانی گفت: تک رقمی نگه داشتن نرخ تورم و رشد اقتصادی بیش از پنج درصد و ایجاد زمینه اشتغال در کشور از اولویت های دولت دوازدهم است.

وی افزود: امیدواریم تا پایان سال ٩۶ میانگین شاخص اشتغال به نسبت سال های قبل در کشور افزایش یابد.

وی گفت: خوشحالیم که در ایام ولادت پیامبر اعظم(ص) مهمان مردم سیستان و بلوچستان هستیم و از استقبال مردم در زابل و زاهدان و تمام شهرهای که وزرا خدمتشان می رسند تشکر و سپاسگذاری می کنم.

وی ضمن تشکر از حضور مردم سیستان و بلوچستان در انتخابات افزود: باید عقب ماندگی های گذشته در این استان جبران شود.

وی افزود: دولت یازدهم انتظار داشت خدمات بیشتری به مردم ارائه دهد اما در سال ۹۳ با کاهش قیمت نفت تا ۳۰ دلار مواجه شد و فشار زیادی به دولت وارد آمد.

رئیس جمهوری ادامه داد: کشورهای نفت خیز همسایه ذخایر ارزی بالایی داشتند و از آنها برداشت می کردند.

روحانی تصریح کرد: تمام کشورهای نفت خیز در سال ٩۴ تا ٩۶ از ذخایر خود استفاده کردند اما ما هر سال پول بیشتری به ذخایر می ریزیم.

وی خاطرنشان کرد: پارسال مجلس ما را موظف کرد تا ٣٠ درصد به ذخایر بریزیم و امسال نیز تلاش دارد تا این میزان را به ٣٢ درصد برساند.

وی بیان کرد: روابط مطلوب با کشورهای همجوار با وجود مشکلاتی که به دلیل مرزی بودن سیستان و بلوچستان ایجاد می شود، سبب جهش تجاری در این استان خواهد شد.

رئیس جمهوری گفت: بسیاری از سرمایه گذاران این استان در کشورهای خارجی سرمایه گذاری کرده اند که باید با اعتماد سازی آنان را به سرمایه گذاری داخلی ترغیب کرد.

روحانی خاطرنشان کرد: در صورت توجه به معادن و گردشگری سیستان و بلوچستان تحول بزرگی در منطقه رخ می دهد.

وی با اشاره به ظرفیت بالای سواحل مکران گفت: این سواحل در آینده توسعه خوبی خواهند یافت و مکان مناسبی برای ایجاد نیروگاههای اتمی خواهند بود.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه سواحل مکران در پیشینه تاریخی خود زلزله بزرگی نداشته ما به دنبال ایجاد نیروگاههای کوچک در این سواحل هستیم.

رئیس جمهوری گفت: در ۱۰۰ روز وعده داده شده موفق شدیم تا ۲۳،۱ میلیارد دلار با بانک های مختلف قرارداد فاینانس منعقد کنیم.

به گزارش ایرنا دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری و هیات همراه در نخستین سفر استانی خود در دولت دوازدهم امروز /شنبه/ وارد منطقه سیستان در شمال سیستان و بلوچستان شدند.

رئیس جمهوری در سفر ۲ روزه خود برای شرکت در نشست ها و افتتاح طرح های مختلف علاوه بر زاهدان، فردا به چابهار می رود.

در این سفر وزیران از جمله نیرو، کشور، جهاد کشاورزی و ارتباطات درکنار رئیس سازمان میراث فرهنگی، رئیس بهزیستی و معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده دکتر روحانی را همراهی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *