چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

بانک ها گره گشای تولید و اشتغال باشند

انتشار: شنبه, ۱۱ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۲۷:۰۰ |
کد خبر: 38482 |
بازدید: 37 views |
بدون دیدگاه


قرچک – ابتکارآنلاین: فرماندار شهرستان قرچک با بیان اینکه اشتغال گره گشای آسیب های اجتماعی است، گفت: بانک ها گره گشای تولید و اشتغال باشند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – مسعود مرسلپور در این جلسه ضمن تبریک هفته وحدت به همه مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان گفت: هدف و برنامه محوری در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری و شورای بانکها شهرستان قرچک، توسعه کسب و کار و رونق تولید و اشتغال است.

وی افزود: مشکلات اجتماعی مثل دو لبه تیغ است و همانگونه که اعتیاد بنیان خانواده را به هم می ریزد، بیکاری هم نابهنجاری به وجود می آورد.

فرماندار قرچک خاطرنشان کرد: بیکاری در جامعه در زمره ناهنجاری اجتماعی است و باعث می شود ناهنجاری دیگر درسطح جامعه بوجود آید.

 قر3

مرسلپوربا بیان اینکه هر چه به جلو پیش می رویم، معضل بیکاری با توجه به افزایش نیروهای تحصیلکرده بیشتر می شود، تاکید کرد: اشتغال فراگیر توسط دولت تدبیر و امید در کل کشور در حال استارت خوردن است و در شهرستان قرچک نیز به تناسب استان تهران باید به ظهور و بروز توسط تولید کنندگان با کمک بانک ها برسد.

 قر1

وی با بیان اینکه اشتغال گره گشای آسیب های اجتماعی است، افزود: در همین راستا ضمن حمایت از تولید کنندگان توسط دستگاه های خدمات رسان، بانک ها نیز باید کارگشایی و گره گشایی کنند و روی کارگشایی های بانکی باید بیشتر کار شود.

فرماندار شهرستان قرچک تاکید کرد: باتوجه به اهمیت و نیاز ایجاد بانک اطلاعاتی از میزان تهسیلات پرداختی اعم از ازدواج، اشتغال، مسکن و … توسط بانک های عامل در شهرستان قرچک، روسای تمامی بانک های عامل نسب به ارائه گزارش دقیق از هرگونه تهسیلات پرداختی در سال ۹۵ و نیمه اول۹۶ به تفکیک به قید فوریت به فرمانداری ارسال نمایند.

 قر2

مرسلپور افزود: اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی باتوجه به دستورالعمل اجرایی طرح شیوه نامه اعطای تهسیلات اشتغالزا به طرح های با رسته های شغلی منتخب، نسبت به تشکیل کمیته تخصصی اقدام وگزارش جلسات را جهت تصویب نهایی در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان با کمک تمامی دستگاه های اجرایی ارائه نماید.

در ادامه این جلسه با ابلاغ شیوه نامه اعطای تسهیلات اشتغالزا پس از بحث و تبادل نظر کارشناسی از سوی سایر اعضاء جلسه تصمیماتی بشرح ذیل اتخاذ شد.

گفتنی است سومین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری و شورای بانکها شهرستان قرچک به ریاست مسعود مرسلپور فرماندار و با حضور مصطفی زینت بخش معاون برنامه ریزی اداری مالی فرمانداری، حسین عباسی بخشدار مرکزی، مهدی زمانی افشار نائب رئیس شورای اسلامی شهر، حسین ابویسانی مشاور فرماندار و مدیر روابط عمومی فرمانداری، روسای بانک ها و سایر اعضاء در محل فرمانداری برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *