چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

دشمن در پی تعلیم متخصص غیر متعهد است

انتشار: جمعه, ۱۰ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۲۰:۵۴:۳۵ |
کد خبر: 38454 |
بازدید: 38 views |
بدون دیدگاه


قرچک – ابتکارآنلاین: امام جمعه قرچک گفت: دشمن در پی تعلیم متخصص غیر متعهد است و ترویج موضع انفعال و استقبال در برابر فرهنگ بیگانه و غربی پوچ و بی محتوا است،

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حجت الاسلام و المسلمین حجت اله اسماعیلی امام جمعه شهرستان قرچک در خطبه های نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: عالم به اسلام و دانشمند شدن به دانش های مختلف برای سعادت خود و جامعه کافی نیست، عده ای واقعا نسبت به آیات الهی و فرمایشات نبی اکرم (ص) و اهل بیت (ع) ایمان دارند ولی نمی توانند بهر ه ای ببرند چون قابلیت و شانیت وجود ندارد.

وی گفت: بین خردمند، حکیم و دانشمند فرق است و هر داننده ای دانشمند است ولی خردمند و حکیم نیست، هر صاحب مدرکی و متخصصی دانشمند شاید باشد ولی خردمند نیست.

اسماعیلی با بیان دهم آذر، تصریح کرد: در سال ۱۳۱۶یک عالم خردمند، فقیه بصیر، عامل، یک سیاستمدار شجاع و مقتدر شهید مدرس (ره) به شهادت می رسد و این روز را روز مجلس نامیدند و در ۱۲ آذر ۵۸ سالروز تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است.

وی در ادامه با اشاره به هفته وحدت، بیان کرد: باید در نوع تفکر،عقیده و آرمان به وحدت نظر برسیم تا حقایق دنیای اسلام را نفهمیم، علل عقب ماندگی مسلمین را بررسی وعلل تفرقه بعد از رحلت نبی اکرم (ص) بررسی نکنیم، وحدت بی محتوا دردی را دوا نمی کند.

امام جمعه قرچک تاکید کرد: مقام معظم رهبری در دیدار شرکت کنندگان اجلاس محبان اهل بیت (ع) در مسئله تکفیری ها فرمایشات کلیدی ارائه دادند و فرمودند ما در مقابل توطئه استکبار و صهیونیسم جهت ایجاد جنگ و نزاع داخلی محکم ایستاده ایم و پیروز می دانیم اما همه کشورهای اسلامی تا در جهت آگاهی بخش و روشنگری امت ها اسلامی و در شناساندن اسلام ناب و اسلام مد نظر پیامبر اکرم (ص) تلاش کنند.

وی گفت: تا مدیریت جامعه اصلاح و عملا ولایت دین الهی صورت نگیرد ما مشکل خواهیم داشت، ناتمام ماندن کارها و وجود مشکلات مختلف، سوال و اشکال ایجاد می کند، نباید براحتی و سادگی کنار مشکلات مختلف عبور کرد و به دیگران حواله داد باید در عمل به زیاده خواهی های دشمن پاسخ داد.

اسماعیلی افزود: نباید چنان سست شد که تحریم ها افزایش یابد، تجربه نشان داد با مقاومت، قدرت و ایستادگی دشمن سست می شود و عقب نشینی می کند .

وی با اشاره به ۱۶آذر سال ۳۲ روز دانشجو، بیان کرد: پس از کودتای ۲۸ مرداد با ورود معاون رئیس جمهور امریکا آقای نیکسون ملعون دانشجویان مسلمان و غیور قیام کردند و عده ای به شهادت رسیدند، آقای نیکسون فردای آن روز از دست قاتلان شهدا دکترای حقوق دریافت کردند.

امام جمعه قرچک در پایان خاطرنشان کرد: دشمن در پی تعلیم متخصص غیر متعهد است و ترویج موضع انفعال و استقبال در برابر فرهنگ بیگانه و غربی پوچ و بی محتوا است، انفعال در مقابل فرهنگ مهاجم خسارت بار ترین نوع برخورد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *