چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

انقلابی بودن وجه تمایز جمهوری اسلامی ایران با سایر نظام های جهان است

انتشار: پنج شنبه, ۹ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۲۷:۴۶ |
کد خبر: 38445 |
بازدید: 43 views |
بدون دیدگاه


کاشان – ابتکارآنلاین: عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: بسیاری از نهادهای موجود در ایران در سایر کشورها نیز وجود دارند اما تنها وجه تمایز جمهوری اسلامی ایران با سایر نظام های جهان، ویژگی انقلابی بودن و انقلابی ماندن است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – آیت الله ‘سید احمد خاتمی’ روز پنجشنبه در همایش «حوزه انقلابی؛ بایدها و نبایدها» در مدرسه علمیه المهدی (عج) آران و بیدگل بیان کرد: مشخصه جمهوری اسلامی ایران ارزش هایی مانند دین، شهادت طلبی، استکبار ستیزی و مقاومت است که در سایر نظام های سیاسی دنیا وجود ندارد.

وی افزود: رهبر فرزانه انقلاب در زمان های مختلف بر لزوم انقلابی بودن و انقلابی ماندن تاکید کردند و حوزه های علمیه باید در این زمینه گام بردارند زیرا روحانیت نقش مهمی در شکل گیری انقلاب اسلامی داشت که همواره باید نقش آفرین باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: هیچکس نمی تواند این نقش مهم را منکر شود اما با این وجود برخی ایجاد شکاف بین حوزه های علمیه و انقلاب و یا بی تفاوتی حوزه های علمیه نسبت به انقلاب را پیگیری می کنند که البته جای نگرانی چندانی در این زمینه نیست.

وی اضافه کرد: طلبه انقلابی، تهذیب، تحصیل و همراهی با انقلاب را مد نظر قرار دارد و در چارچوب هیچ حزب و جناحی نمی گنجد، بلکه با درک شرایط و با محور قراردادن منویات رهبر معظم انقلاب موضع گیری می کند.

آیت الله خاتمی بیان کرد: بی طرفی و بی تفاوتی نقطه مقابل انقلابی بودن است و دشمنان درتلاشند تا با بی تفاوت کردن ملت و روحانیت، آنها را رو در روی نظام قرار دهند اما نقشه های آنان همواره با هوشیاری ملت و روحانیت نقشه بر آب شده است.

همایش یک روزه ‘ حوزه انقلابی، باید و نباید ها ‘ روز پنجشنبه با حضور جمعی از استادان و طُلاب حوزه های علمیه شمال استان اصفهان به میزبانی آران و بیدگل برگزار شد.

شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *