پیوند علم و عمل منجر به تولید رفاه و ثروت در جامعه می‌شود | ابتکار آنلاین
یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸

پیوند علم و عمل منجر به تولید رفاه و ثروت در جامعه می‌شود

انتشار: پنج شنبه, ۹ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۲۴:۲۸ |
کد خبر: 38425 |
بازدید: 43 views |
بدون دیدگاه


پیشوا – ابتکارآنلاین: فرماندار شهرستان پیشوا گفت: پیوند علم و عمل در مدارس و دانشگاه‌ها منجر به تولید رفاه، ثروت، فکر، اندیشه و توسعه جامعه می‌شود.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – محمدکرم محمدی عصر امروز در چهارمین المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای شهرستان پیشوا که در سالن رازی پیشوا برگزار شد، اظهار کرد: انسان می‌تواند در رؤیا، گناه و یا هر چیز دیگری غرق شود اما تا زمانی که انسانیت او غرق نشده است، قابل نجات است.

وی گفت: اگر انسانیت فرد که همان دین، سبک زندگی، اجتماعی بودن و اجتماعی زیستن است، آسیب ببیند، زمینه غوطه‌ور شدن در ذلت‌ها و ارتکاب به گناه و نادرستی برایش فراهم می‌شود.

فرماندار شهرستان پیشوا اخلاق را سرلوحه دین و منش پیامبر مکرم اسلام دانست و گفت: زمانی که انسان، شناخت کافی از جایگاه و منزلت انسانی خود پیدا کند و انسان زیستن را بیاموزد، متعلق به اخلاق خواهد شد.

محمدی با بیان اینکه شخصیت و جایگاه اجتماعی انسان به‌مانند پارچه‌ای سفید است، گفت: گناه به‌مانند لکه‌ای روی پارچه سفید است که آن را سیاه می‌کند و برای برگرداندن مجدد آن‌ها باید وقت زیادی را گذاشت و سختی‌های بی‌شماری را تحمل کرد تا پلیدی‌ها از روح انسانی، پاک شوند.

وی خداخواهی و دین‌خواهی را جزو ذات آدمی دانست و افزود: خوداندیشی و خودشناسی، زمینه خداشناسی را فراهم می‌کند و پیام دین نیز همین است که اگر فردی خود را شناخت، مسیر او برای خدایی شدن هموار می‌شود.

فرماندار شهرستان پیشوا با بیان اینکه هدایت تکوینی در تمام موجودات و مخلوقات وجود دارد، افزود: انسان به دلیل اندیشه و فکری که خداوند در وجود او نهاده است، نیازمند ولایت تشریعی است که همان شریعت، آیین، دین و مذهب است.

محمدی با اشاره به تأکید اسلام بر کار و تلاش گفت: سبک زندگی ما باید مبتنی بر تلاش و کوشش باشد و اگر این کوشش برای امرار معاش خانواده باشد، به‌مانند مجاهدت در راه خداوند است.

وی با تأکید بر لزوم پیوند علم و عمل در مدارس و دانشگاه‌ها اظهار کرد: اگر بتوانیم علم و علم را با هم ارتباط دهیم، موفقیتی مضاعف پیدا می‌کنیم زیرا که هم علم را آموخته‌ایم و هم آن را در عمل به کار گرفته‌ایم که منجر به تولید رفاه، ثروت، فکر، اندیشه و توسعه و استمرار زندگی دین‌محور می‌شود.

رئیس شورای آموزش‌ و پرورش شهرستان پیشوا بیان داشت: اسلام در هیچ کجا، انسان را به تنبلی، نداری و ضعف ترغیب نکرده است، بلکه همواره انسان را به کار، تلاش و کوشش دعوت می‌کند و برحسب آموزه‌های دینی ما، عرق کارگر به‌مانند خون شهید تشبیه شده است.

محمدی گفت: فردی که نیرو، انرژی، وقت و علم خود را در راه تولید، کار، تلاش و ثروت برای همنوعان خود به کار گیرد درواقع مجاهدی در راه خداوند است.

وی به شناخت و کسب مهارت‌ها در کنار علم‌اندوزی تأکید کرد و بیان داشت: امروز اگر در کشورمان کمبودها و تنگناهایی داریم به دلیل کمبود و یا نداشتن مهارت‌ها در نیروی جوان، فعال و تلاشگرمان است که قرار است آینده و توسعه جامعه را فراهم کنند.

فرماندار شهرستان پیشوا افزود: اگر بتوانیم مهارت‌های فردی، اجتماعی، اقتصادی، دینی و از همه مهم‌تر، مهارت‌های بهتر زیستن را کسب کنیم، جامعه ما، جامعه فقیر و نیازمندی نخواهد بود و اگر ضعفی در کشور داریم به دلیل دوری ما از سبک زندگی اسلامی است.

محمدی اقتصاد دولتی را علت بخشی از تنگناهای جامعه دانست و گفت: همه باید در ایران اسلامی، خود را عضوی مؤثر از جامعه بدانیم و با احساس مسؤولیت و تکلیف و با کار و تلاش، فقر و بیکاری را روزبه‌روز در جامعه کم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *