چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

۳۹ زوج های تحت حمایت کمیته امداد قرچک زندگی مشترک خود را شروع کردند

انتشار: پنج شنبه, ۹ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۲۳:۴۶ |
کد خبر: 38422 |
بازدید: 51 views |
بدون دیدگاه


قرچک – ابتکارآنلاین: مدیر کمیته امداد شهرستان قرچک گفت: ۳۹ نفر از زوج های تحت حمایت کمیته امداد قرچک با کمک هزینه ازدواج خیرین زندگی مشترک خود را شروع کردند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – محمدرضا غضنفری مدیر کمیته امداد شهرستان قرچک اظهار داشت: با کمک خیرین ۳۹ نفر از زوج های تحت حمایت این نهاد با کمک هزینه ازدواج زندگی مشترک خود را شروع کردند.

وی گفت: وی افزود: پرداخت کمک، هدیه و جهیزیه بخشی از خدمات کمیته امداد در کمک به ترویج ازدواج است و در کنار آن خدمات مشاوره‌ای با هدف ازدواج آگاهانه و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به مددجویان ارائه می‌شود.

غضنفری افزود: از این تعداد کمک‌هزینه پرداخت‌شده ۳۱ مورد برای کمک هزینه تأمین جهیزیه نوعروسان تحت حمایت و هشت مورد هدیه ازدوج به فرزندان پسر خانوارهای تحت حمایت اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به اعتبار کمک هزینه ازدواج، بیان کرد: بااعتبار ۱۴۸ میلیون تومان این زوج ها زندگی مشترک خود را آغاز کردند و با کمک ۱۳ میلیونی یکی از خیران نیکوکار این هزینه بین چهار نوعروس تحت حمایت این نهاد توزیع شد.

مدیر کمیته امداد شهرستان قرچک تاکید کرد: ارائه خدمات مشاوره‌ای، برگزاری دوره‌های آموزشی و همایش‌های ازدواج آسان باهدف ازدواج آگاهانه و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از دیگر خدمات کمیته امداد به زوج‌های تحت حمایت است.

وی با تشریح دوره های مذکور مددجویان، تصریح کرد: در این دوره ها مسایلی همچون آشنایی بیشتر مددجویان با اصول و مبانی دینی و معرفتی و بکار بستن آنها در زندگی، تقویت عزت نفس مددجویان، تقویت ارتباطات مثبت اجتماعی زوجین، نحوه برخورد زوجین در زندگی مشترک، مدیریت اقتصادی زندگی و غیره به مددجویان آموزش داده می شود.

غضنفری افزود: در دوره های آموزشی مذکور کنترل اضطراب، کنترل خشم، خود آگاهی، رفتار قاطعانه، ارتباط موثر، همدلی، وابستگی سالم، مثبت اندیشی، تغییر پذیری، تفکر انتقادی، تفکر خلاقانه و غیره به مددجویان آموزش داه می شود.

وی گفت: با بررسی انجام شده برگزاری این دوره ها تاثیر بسزایی در عملکرد مددجویان داشته و با آمار گرفته شده هم اکنون میزان طلاق در بین جامعه هدف کمیته امداد کمتر از یک درصد است.

مدیر کمیته امداد شهرستان قرچک تاکید با اشاره به اینکه هم اکنون ۳۶ زوج نیازمند در نوبت دریافت کمک هزینه ازدواج هستند بیان کرد: نیکوکاران می‌توانند برای مشارکت در تأمین کمک هزینه ازدواج فرزندان خانوارهای تحت حمایت به کمیته امداد شهرستان قرچک مراجعه و با شرکت در طرح “کوثر” در این امر خداپسندانه مشارکت کنند

وی همچنین به توزیع سبد کالای اهدایی خیر نیکوکار قرچکی اشاره کرد و گفت: این تعداد سبد کالا به ارزش هر سبد کالا ۲۵۰ هزار تومان بین خانوارهای تحت حمایت توزیع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *