چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

نمایندگان در قانونگذاری بهره مندی تمام مردم از قانون را مدنظر بگیرند

انتشار: چهارشنبه, ۸ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۴۱:۱۵ |
کد خبر: 38414 |
بازدید: 50 views |
بدون دیدگاه


سنندج – ابتکارآنلاین: رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان در تصویب قوانین در مجلس باید به فکر بهره مندی تمام مردم از آن باشند به گونه ای که برای ارائه خدمات بتوان تمام نقاط مختلف کشور را در نظر گرفت.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – علیرضا تاجگردون روز چهارشنبه در جلسه شورای توسعه شهرستان مریوان که با حضور اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی برگزار شد با بیان اینکه ایجاد و تفسیر قانون برای بهره مند شدن تمام آحاد مردم یک جامعه از قانون است، افزود: جدا از شرایط متفاوت، نماینده نباید با در نظر گرفتن تنها یک منطقه خاص برای تصویب یک قانون اقدام کند.

وی اظهار کرد: هرچند شاخصه های بهره مندی کردستان با سایر استان های کشور اندکی متفاوت است اما مشکلات این استان با همت و تلاش نمایندگان مجلس قابل حل است.

تاجگردون شاخص بهره مندی استان کردستان از جاده ها و راه های مواصلاتی کشور را ۴۶ درصد عنوان کرد و ادامه داد: این شاخص در شهرستان مریوان ۳۶ درصد است در حالیکه این میزان در کشور ۶۵ درصد است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بسیاری از استان ها و شهرستان های محروم ایران از شاخص های بهتری نسبت به کردستان به ویژه شهرستان مریوان از نظر جاده ها و راه های مواصلاتی برخوردار است، بنابراین باید قانون را به گونه ای نوشت که این امر به توازن برسد.

تاجگردون اضافه کرد: وضع قانون برای ارائه خدمات بهتر و بیشتر به مردم در راستای توسعه همه جانبه و همچنین ایجاد امنیت و آرامش است.

وی بیان کرد: برای توسعه همه جانبه استان کردستان به ویژه شهرستان مریوان همت خوبی از سوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی وجود دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به کمک های مردمی استان کردستان به مردم زلزله زده سرپل ذهاب و مناطق مختلف کرمانشاه اشاره کرد و گفت: این مهم نشان از سطح بالای همدلی و نوعدوستی مردمان این خطه دارد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مردم کردستان در این ایام، دلگرمی خوبی به مردمان زلزله زده استان کرمانشاه نشان دادند؛ بنابراین باید قدردان کمک ها و دلسوزی های این مردم باشیم.

شهرستان مریوان در ۱۳۵ کیلومتری غرب سنندج واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *