چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

دیدار فرماندار با بسیجیان فرمانداری شهرستان دماوند برگزار شد

انتشار: چهارشنبه, ۸ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۳۹:۱۵ |
کد خبر: 38394 |
بازدید: 47 views |
بدون دیدگاه


دماوند – ابتکارآنلاین: دیدار فرماندار با بسیجیان فرمانداری شهرستان دماوند به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج با حضور معاونان برنامه ریزی، عمرانی و بخشدار مرکزی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – ناصر محمودی فرد در ابتدای این مراسن ضمن تبریک هفته بسیج، اظهار داشت: یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی را گرامی می داریم به مقام والای ایثارگران و جانبازان که در جهت حفظ آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش کردند، احترام می گذاریم.

وی افزود:ارزش گذاری به این هفته و نامگذاری هفته ای به نام هفته بسیج به اعتبار این است که بسیج مفهوم تازه ای بود که در انقلاب اسلامی شکل گرفت و یک معنای جدید ازحضور و مشارکت مردم در صحنه ها و بحران های مختلف و شرایط سخت وارد فرهنگ ما ساخت که در گذشته وجود نداشت.

دماوند1

فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به روند شکل گیری بسیج در اوایل انقلاب اسلامی خاطرنشان ساخت:از ابتدای انقلاب اسلامی نام بسیج با بسیج سازندگی شکل گرفت و حضور مردم در صحنه های جهاد سازندگی و حضور در روستاها و کنار مردم و کشاورزان معنی جدیدی به خود گرفت و این حضورمقدمه ای شد تا حضور مردم در قالب نام بسیج سازماندهی شود و بتواند در جنگ تحمیلی هدایت شود تا درمرزهای جمهوری اسلامی، ازآرمانهای نظام و تمامیت ارضی کشور دفاع کند.

وی تصریح کرد: انصافاً بار اصلی جنگ بر دوش همین عزیزانی بود که بدون هیچ چشمداشت و وابستگی به صورت داوطلبانه به صحنه آمدند و مسئولانه با نیت پاک تلاش کردند و آنچه رضای خداوند بود اتفاق افتاد.

فرماندار شهرستان دماوند به ظرفیت عظیم بسیج در عرصه های مختلف اشاره کرد و افزود: این ظرفیت و پتانسیل که به عنوان یک تشکیلات و سازمان منسجم از یک پایگاه مردمی برخوردار است می تواند به کمک بخشهای مختلف کشور بیاید و در خدمت رسانی به مردم نقش مهمی را ایفا نماید.

وی خاطرنشان ساخت:افرادی که در بسیج حضور دارند با نگاهی وارد شدند که خارج از بحث خط بندی سیاسی، وارد عرصه شدند و بدون تعلقات در این زمینه سعی کردند با نگاه خدایی وارد شوند و در جهت آرماهای نظام و اهداف الهی خود قدم بردارند و شاید این لازم است که مسئولین از این ظرفیت بهتر استفاده کنند .

فرماندار شهرستان دماوند بیان داشت:بسیج مجموعه بی بدیلی است که در کمتر جایی از دنیا وجود دارد و باید با برنامه ریزی بهتر از ظرفیت نیروهای با انگیزه و علاقه مند که قرار است در زمان بحران به صحنه بیایند و مشکلات کشور را حل کنند؛ به بهترین شکل استفاده شود .

وی بسیج را چراغ راه آینده وپیشانی کشور دانست و افزود: کشور ما مبتنی بر اراده و مشارکت مردم شکل گرفت و بسیج هم از همین جنس است و در همین راستا معنی می شود و باید از این ظرفیت به خوبی استفاده شود تا در همه زمینه ها به کشور کمک کند و در جهت خدمت رسانی به مردم گام بردارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *