یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶

مقررات ملی مسکن و ساختمان سازی باید مورد بازنگری قرارگیرد

انتشار: چهارشنبه, ۸ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۳۸:۵۹ |
کد خبر: 38393 |
بازدید: 41 views |
بدون دیدگاه


ری

ری – ابتکارآنلاین: فرماندار ویژه شهرستان ری با اشاره به اینکه ایران روی گسل های فعال زلزله قرار دارد تاکید کرد: مقررات ملی مسکن و اصول ساختمان سازی در کشور باید مورد بازنگری جدی قرارگیرد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – هدایت الله جمالی پور روز چهارشنبه در نوزدهمین مانور زلزله و ایمنی با عنوان «مدرسه ایمن، جامعه تاب آور» افزود: مردم اثرات ساخت خانه های ارزان قیمت و غیر استاندارد را در زلزله های اخیر دیدند و اگر اطلاع رسانی خوبی انجام شود، دیگر شاهد مرگ و میرهای بالا در این گونه حوادث نخواهیم بود.

وی با تاکید بر اینکه باید اطلاعات مردم در خصوص اقدامات لازم در زمان وقوع زلزله و قبل از آن بالا برود اظهار کرد: بسیاری از تلفات و خسارت ناشی از زلزله در کشور به دلیل عدم آگاهی مردم در خصوص نوع پناه گرفتن و اقدامات اولیه در زمان وقوع زلزله است.

جمالی پور تجهیزات و امکانات پیش بینی شده شهرستان ری را برای مواقع بروز زلزله مانند سایر نقاط کشور ضعیف ارزیابی کرد و افزود: امکانات سخت افزاری کشور با توجه به اینکه ایران روی خط زلزله قرار دارد متناسب با نیازهای کشور نیست.

وی یادآور شد: بالا بردن آگاهی مردم در حوزه مقاوم سازی ساختمان، امداد رسانی و نحوه پناه گرفتن بهترین روش های پایین آوردن خسارات و تلفات زلزله در کشور است.

نوزدهمین مانور زلزله و ایمنی با عنوان «مدرسه ایمن، جامعه تاب آور» روز چهارشنبه با حضور جمالی پور فرماندار ویژه شهرستان ری، صفوی شهردار منطقه ۲۰ و جمعی از دانش آموزان و معلمان در مجتمع آموزشی آیت الله غیوری شهرری برگزار شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>