چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

فرماندار قرچک از روند اجرای پروژه فاضلاب و خط انتقال آب سد ماملو بازدید کرد

انتشار: چهارشنبه, ۸ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۳۸:۴۶ |
کد خبر: 38392 |
بازدید: 54 views |
بدون دیدگاه


قرچک – ابتکارآنلاین: فرماندار شهرستان قرچک به همراه مدیر عامل آبفای جنوب شرق استان تهران از پروژه‌های آب‌رسانی خطوط انتقال ماملو و لوله گذاری عرضی و کیسینگ و اجرای طرح فاضلاب شهرستان قرچک بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – مسعود مرسلپور فرماندار شهرستان قرچک به همراه علیرضا کارگری مدیر عامل آبفای جنوب شرق استان تهران ازپروژه‌های آب‌رسانی خطوط انتقال ماملو ولوله گذاری عرضی وکیسینگ و اجرای طرح فاضلاب شهرستان قرچک بازدید کرد.

در بازدید از پروژه‌های آب و فاضلاب شهرستان قرچک همچنین علیرضا رشیدیان معاون امور فنی و عمران فرمانداری و مدیر آبفا این شهرستان و مدیران طرح‌های اجرایی فاضلاب و آب شرکت نیز حضور داشتند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران در بازدید از طرح لوله‌گذاری عرضی در مسیر ریل راه‌آهن قرچک گفت: با توجه به حساسیت تردد قطارهای بین‌شهری و استانی تعمیر خطوط موجود بدون قطعی آب انجام شد و اجرای عملیات خط فولادی پدافندی نیز با فوریت در حال اجرا است.

علیرضا کارگری در بازدید از خطوط انتقال آب سد ماملو به شهرستان خاطرنشان کرد: با اجرای خط دوم ماملو انتقال آب از سد ماملو به شهرستان قرچک بهبود یافت و با این اقدام گام مهمی در تأمین آب شرب از منابع سطحی برداشته شد.

مدیرعامل شرکت آبفا جنوب شرقی تهران در بازدید از طرح فاضلاب شهرستان قرچک اظهار داشت: اجرای طرح فاضلاب و ساخت تصفیه‌خانه در شهرستان قرچک به‌رغم محدودیت‌های منابع مالی و باهدف بهره‌مندی از مزایای این طرح شامل ارتقای بهداشت عمومی، جلوگیری از آلودگی‌های زیست‌محیطی و استفاده از پساب در بخش کشاورزی و صنعتی از اولویت‌های اساسی شرکت است.

کارگری تصریح کرد: اجرای طرح فاضلاب در قرچک علی‌رغم محدودیت‌های شدید مالی و با تنوع‌بخشی در منابع در این بخش در دو سال اخیر مطابق برنامه‌ریزی و جلوتر از جدول زمان‌بندی‌شده در حال اجراست و از حمایت‌های فرماندار شهرستان قرچک و سازمان‌های ذی‌ربط شهرستانی و استانی تقدیر کرد.

مسعود مرسلپور فرماندار شهرستان قرچک نیز در این بازدید ضمن ابراز رضایت از عملکرد شرکت آبفای جنوب شرقی، بهره‌برداری از پساب فاضلاب این شهرستان را برای مصارف شهرک صنعتی و کشاورزی منطقه باوجود خشک‌سالی ضروری برشمرد و در این زمینه نیز برای رفع موانع مالی و پیگیری‌های لازم از مراجع مربوطه به‌صورت ویژه از طریق معاونت فرماندار اعلام همکاری و مساعدت نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *