چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

جلسه کارآفرینی و اشتغال در فرمانداری ورامین برگزار شد

انتشار: چهارشنبه, ۸ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۳۸:۱۹ |
کد خبر: 38390 |
بازدید: 62 views |
بدون دیدگاه


ورامین – ابتکارآنلاین: با حضور فرماندار شهرستان ورامین ، جلسه کارگروه اشتغال و کار آفرینی در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – در این جلسه که با حضور محمدرضا یوسفی فرماندار ورامین برگزار شد ، مسائل مربوط به کارآفرینی و اشتغال در بستر فناوری های نوین مورد بررسی قرار گرفت.

فرماندار ورامین در این جلسه گفت : توسعه فناوری های نوین به ویژه در حوزه آی تی مسئولان را در رونق بخشیدن به کسب و کار یاری می رساند.

محمدرضا یوسفی افزود : ایجاد فرصت های شغلی پایدار در سایه رونق اقتصادی در کسب و کار میسر می شود و برای توسعه فعالیت های تولید کنندگان باید از تمامی ابزارهایی که پیشرفت های علمی در اختیار افراد قرار می دهد استفاده کرد.

وی بیان کرد: اشتغال آفرینی با استفاده از ظرفیت های ارتباطات و فناوری اطلاعات یکی از برنامه هایی است که در دولت یازدهم مورد توجه قرار گرفت و در دولت دوازدهم نیز با جدیت پیگیری می شود لذا در شهرستان ورامین نیز که از ظرفیت ها و زیرساخت های لازم در این زمینه برخوردار است باید این فعالیت با جدیت دنبال شود.

وی اظهار کرد: ورامین علاوه بر زیرساخت های مناسب در زمینه فناوری اطلاعات ، از متخصصین مجربی در این حوزه برخوردار است که می توانند در توسعه فعالیت های اقتصادی به ویژه در بخش کشاورزی باعث رونق فعالیت های تولیدی شود.

یوسفی تصریح کرد: شهرستان ورامین با شاخصه هایی که در اختیار دارد می تواند به عنوان پایلوت شهر هوشمند در استان تهران معرفی شده و با تجهیز یکی از ادارات و نهادها نظیر شهرداری به وسایل و ابزارهای هوشمند و طراحی نرم افزاهای برای تلفن های همراه هوشمند ، خدمات عمومی را بر بستر اینترنت به مردم ارائه دهند.

وی حذف تردد مردم به ادارات ، ارائه خدمات شفاف به مردم ، جلوگیری از بروکراسی اداری و جلوگیری از تخلفات احتمالی را از مهمترین مزیت های هوشمند سازی ادارات و نهادها اعلام کرد.

فرماندار ورامین با تأکید بر راه اندازی صنایع تبدیلی در شهرستان ورامین افزود : بسیاری از محصولات کشاورزی شهرستان ورامین قابلیت تبدیل شده به محصولاتی را دارند که ارزش افزوده بیشتری را نصیب کشاورز و تولید کننده می کند.

وی گفت : شهرستان ورامین سالانه ۳۵۰ هزار تن صیفی جات تولید می کند که این محصول به دلیل عمر کوتاه در نگهداری ، توسط برخی از دلالان با قیمت بسیار اندک از کشاورز خریداری می شود تا جایی که در برخی از مواقع ، تولید کننده ترجیح می دهد به دلیل هزینه های بالا، از برداشت آن صرف نظر کند.

یوسفی گفت : صیفی جات ورامین را می توان با استفاده از فناوری های نوین ، به صورت خشک شده وارد بازار مصرف کرد تا ضمن کمک به سلامت مردم ، ارزش افزوده سرشاری نصیب کشاورزان و تولید کنندگان این بخش شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *