چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

طرح سپاس از ۴۵۰ خانواده شهید و ایثارگر پاکدشت برگزار شد

انتشار: سه شنبه, ۷ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۲۳:۴۸:۰۹ |
کد خبر: 38364 |
بازدید: 38 views |
بدون دیدگاه


پاکدشت – ابتکارآنلاین: به منظور ارج نهادن به مقام شامخ شهدا و تجلیل از ایثارگری و از خودگذشتگی خانواده معظم شهدا ، طرح سپاس از ۴۵۰ خانواده شهید و ایثارگر شهرستان پاکدشت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – در اجرای این طرح که روز سه شنبه و با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران و مسئولان شهرستان پاکدشت برگزار شد ، مسئولان با حضور در منزل شهدا و ایثارگران از ایثار و از خودگذشتگی شهدا و خانواده معظم آنان تجلیل کردند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران در مراسم اختتامیه طرح سپاس و یادواره شهدای دانش آموز که در کانون شهدای پاکدشت برگزار شد اظهار کرد: نهمین طرح سپاس از خانواده معظم شهدای استان تهران با حضور ۳۵ گروه در شهرستان پاکدشت برگزار شد و طی آن از ۴۵۰ خانواده شهید این شهرستان بازدید به عمل آمد.

نادر نصیری افزود: اجرای این طرح به منظور تکریم خانواده معظم شهدا و رفع مشکلات آن ها در راستای عمل به منویات رهبر معظم انقلاب و تأکیدات ریاست جمهوری انجام می شود چرا که رهبر معظم انقلاب این امر را تکلیفی برای بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام فرموده اند.

وی اظهار کرد: خانواده معظم شهدا و ایثارگران حق ویژه ای بر گردن مردم و مسئولان دارند و همه افراد وظیفه دارند تا ضمن پاسداشت ایثار آنان، از نزدیک با خانواده این عزیزان دیدار داشته و با مسائل و مشکلات آنان آشنا شوند.

وی بیان کرد: حضور در منزل شهیدان باید به عنوان وظیفه ذاتی مسئولان در طول سال اجرا شود تا مسئولان از نزدیک با مشکلات آنان آشنا شده و ضمن رفع آنها، از حضور معنوی خانواده معظم شهدا در خدمت رسانی بیشتر به مردم بهره ببرند.

نصیری با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان دانش آموز هشت سال دفاع مقدس گفت: شهرستان پاکدشت در طول دوران هشت سال دفاع مقدس ، ۵۷ شهید دانش آموز تقدیم اسلام کرده است ، شهیدانی که سنگر تعلیم و تربیت را به سنگر نبر حق علیه باطل گره زده و با خون خود ، ارزش های اسلامی را حفظ کردند.

وی بیان گرد: امروز همه افراد وظیفه دارند تا ارزش هایی که به واسطه خون هزاران شهید به دست آمده را به نسل جوان و آینده ساز کشور منتقل کنند تا به واسطه نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت، جامعه از گزند توطئه های دشمنان قسم خورده نظام مصون بماند.

شهرستان پاکدشت در طول دوران هشت سال دفاع مقدس ۳۱۸ شهید تقدیم اسلام کرده است.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۰ کیلومتری جنوب شرق تهران و در مسیر محور امام رضا (ع) واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *