چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

تفاهم‌نامه‌ گسترش فرهنگ زیست‌محیطی با محوریت دانش‌آموزان منعقد شود

انتشار: سه شنبه, ۷ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۲۳:۴۶:۴۰ |
کد خبر: 38360 |
بازدید: 46 views |
بدون دیدگاه


قرچک – ابتکارآنلاین: فرماندار شهرستان قرچک گفت: تفاهم‌نامه‌ گسترش فرهنگ زیست‌محیطی با محوریت دانش‌آموزان منعقد شود.

به گزارش به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – مسعود مرسلپور در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان قرچک که با حضور اعضا در محل فرمانداری برگزار شد، با تبریک سالروزتشکیل بسیج مستضعفین به فرمان حضرت امام خمینی(ره) و شکست داعش در سوریه و عراق گفت: نابودی داعش با رویکرد سیاسی ۷۳ کشور، با اینکه به ظاهردر گروه مبارزه با داعش بودند مدیریت می شد. اما روحیه و تفکر بسیجی وقتی که درعراق و سوریه نیروهای مردمی شکل گرفت به زانو در آمدند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران هم در همه زمینه ها که بر گرفته از نهضت حضرت امام خمینی(ره) و مدیریت مقام معظم رهبری پیروز است و در این خصوص بسیج شکل گرفت و بسیج مردمی به راحتی توانست یک سیستم که هدف اصلی آن تخریب اسلام بود و هدف اصلی آن تخریب چهره نظام جمهوری اسلامی بود به زانو در بیاورد و آن را نابود کند و خوشا به حال آنهایی که در آن عرصه بوده و هستند و خواهند بود.

نماینده عالی دولت در شهرستان قرچک خاطرنشان کرد: نحوه انتقال فرهنگ بسیجی بایستی ملتی باشد نه دولتی، انتقال فرهنگ بسیجی بایستی یک سازمانی بزرگ مردم و از طریق مردم باشد.

مرسلپور گفت: فرهنگ بسیجی یعنی کار، تلاش، سلامت روح ، روان، جسم، صداقت و باور به آنچه که می گویید و باور به آنچه که می خواهید عمل کنید.

فرماندار قرچک تاکید کرد: در حوزه دانش آموزی، نوجوان پروری و پرورش تفکر بسیجی در جمع این نسل جدید نقش اصلی را والدین ایفا میکنند و ما بایستی مراقب باشیم که مسائل فرهنگی توسط والدین در دستور کار باشد.

وی با بیان اینکه دانش آموزان نقش مهمی در گسترش فرهنگ زیست محیطی دارند، افزود: یک تفاهم نامه بین محیط زیست، آموزش پرورش و شهرداری درمسائل پاکی هوا، محیط زیست و غیره برقرا شود که دانش آموزان نقش میدانی داشته باشند.

مرسلپور تاکید کرد: درمسائل قلع و قمعی مدارس، آموزش و پرورش اهتمام خوبی داشته است و در جلسه شوارای آموزش و پرورش استان تهران که با ریاست استاندار برگزار شد، از مدارس قلع و قمعی دفاع شد و بودجه ای بابت این موضوع به آموزش و پرورش قرچک تزریق شد.

فرماندار شهرستان قرچک در پایان این جلسه بیان داشت: بسیج و آموزش و پرورش هسته های فرهنگی بسیج درمدارس را تشکیل دهند که ارگ این مهم انجام شود کارهای فرهنگی خوبی در مدارس انجام خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *