چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

لبنیات تولیدی ورامین قابلیت صادرات به گرجستان را دارد

انتشار: سه شنبه, ۷ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۲۳:۴۶:۲۶ |
کد خبر: 38359 |
بازدید: 34 views |
بدون دیدگاه


ورامین – ابتکارآنلاین: سفیر جمهوری اسلامی در تفلیس گفت: شهرستان ورامین از ظرفیت های ویژه در تولید محصولات کشاورزی و دامی برخوردار است و لبینات تولیدی این شهرستان قابلیت صادرات به گرجستان را دارد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – سیدجواد قوام شهیدی در دیدار با گروهی از بازرگانان و تولید کنندگان شهرستان ورامین که به منظور بررسی بازار صادرات به کشور گرجستان سفر کردند اظهار کرد: نگاه مردم گرجستان به ایران به دلیل نقاط مشترک فراوان نگاهی مثبت است و این امر می تواند زمینه حضور تجار و سرمایه گذاران ایران در این کشور را فراهم کند.

وی افزود : در سال های اخیر ایرانیان بسیاری برای سرمایه گذاری و صادرات محصولات به کشور گرجستان ابراز تمایل کرده اند ولی برای این امر ابتدا باید شرایط اقتصادی مقصد صادرات و رقبای بازار خود را به خوبی شناسایی کنند.

وی تصریح کرد: مهمترین اصل برای سرمایه گذاری در کشور گرجستان ، صادرات محصولات با کیفیت به این کشور است و که با توجه به هزینه هایی که صادرات محصولات به این کشور نسبت به برخی از کشور های آسیای میانه دارد ، مطالبعه و دقت در انتخاب نوع کالا از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

قوام شهیدی با اشاره به بازدید خود از شهرستان ورامین و واحدهای تولیدی این شهرستان گفت : شهرستان ورامین به دلیل ظرفیت ها و قابلیت های تولیدی می تواند با ایجاد پل ارتباطی برای صادرات کالا و دانش فنی و مهندسی به کشور گرجستان باشد.

سفیر جمهوری اسلامی در تفلیس افزود : محصولات دامی و لبنیات شهرستان ورامین از کیفیت بالایی برخوردار است که در صورت حمایت فرمانداری این شهرستان و پشتیبانی سفارت جمهوری اسلامی ، این محصولات می تواند به گرجستان صادر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *