چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

۲ هزار واحد مسکونی روستایی گیلانغرب به طور کامل تخریب شد

انتشار: دوشنبه, ۶ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۳۵:۴۰ |
کد خبر: 38341 |
بازدید: 27 views |
بدون دیدگاه


قصرشیرین – ابتکارآنلاین: وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در زلزله اخیر ۲ هزار واحد مسکونی روستایی در گیلانغرب به طور کامل تخریب شد و پیش بینی می شود این تعداد به سه هزار واحد نیز افزایش یابد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – محمد شریعتمداری روز دوشنبه در جریان بازدید از مناطق زلزله زده گیلانغرب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، خسارت های ناشی از زلزله اخیر در این شهرستان را بسیار سنگین توصیف و اظهار کرد: زلزله اخیر به بسیاری از تاسیسات زیربنایی، ساختمان ها، واحدهای دامی و محل نگهداری احشام خسارت وارد کرد که بخشی تخریب یا با آسیب جدی مواجه شده است.

وی ادامه داد: دولت برای ترمیم و بازسازی خرابی ها، برنامه ویژه دارد و در کوتاه مدت هم از طریق تامین منابع مورد نظر و هم از طریق تامین مکان های جایگزین، تلاش می کند اسکان موقت زلزله زدگان در فرصت محدود را به سرانجام برساند.

شریعتمداری بیان کرد: در دومین شهر مقاوم کشور که در دوران دفاع مقدس مقاومت جانانه ای را در برابر دشمن بعثی از خود نشان داد، موضوع زلزله کمتر بازتاب داشته است که باید جبران شود و مورد توجه بیشتری از سوی دولت قرار گیرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت و نظام، مرهون حضور و پایمردی مردم گیلانغرب در عرصه های مختلف انقلاب هستند و از تمام ظرفیت ها و امکانات برای بازسازی این شهرستان استفاده می شود.

شریعتمداری، افق پیش رو در مناطق زلزله زده را بسیار روشن توصیف کرد و افزود: ایران کشوری حادثه خیز است اما در کنار آن وجود مردمی سختکوش مایه امیدواری است و دولت هم در کنار مردم، وظیفه خدمتگزاری به آنها را برعهده دارد.

وی از مردم گیلانغرب به دلیل تاخیر در امدادرسانی توسط جمعیت هلال احمر در زلزله اخیر عذرخواهی کرد و گفت: باید با سرعت عمل بیشتر و کمک رسانی جدی تر این موضوع جبران شود.

زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله، ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب مرکز کرمانشاه تاکنون ۴۸۳ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشته است.

این زلزله به هفت شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارده کرده و طبق برآورد اولیه دستکم ۳۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزیی دیدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *