چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

سه محوطه تاریخی ورامین ثبت ملی شدند

انتشار: دوشنبه, ۶ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۳۵:۲۴ |
کد خبر: 38340 |
بازدید: 32 views |
بدون دیدگاه


ورامین – ابتکارآنلاین: رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ورامین گفت : سه محوطه تاریخی شهرستان ورامین در فهرست میراث ملی کشور ثبت شدند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – فاطمه خانی قلعه گفت : شهرستان ورامین با قدمتی هفت هزار ساله و دارا بودن آثار تاریخی متعدد ، یکی از مهمترین مناطق تاریخی استان تهران و کشور محسوب می شود و بیش از ۷۰ اثر تاریخی این شهرستان در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

وی افزود : با پیگیری های صورت گرفته در شهرستان ورامین ، سه محوطه تاریخی ورامین که از قدمت تاریخی و فرهگی بسیار زیادی برخوردار می باشند در فهرست آثار ملی قرار گرفته و از این به بعد مشمول آثار تبت ملی شده می شوند.

خانی گفت : این آثار شامل محوطه باستان‌شناختی قلی‌تپه به شماره ثبت ۳۱۷۹۲ مورخ ۲۵/۶/۱۳۹۶، محوطه باستان‌شناختی تپه‌طلا به شماره ثبت ۳۱۷۹۳ مورخ ۲۵/۶/۱۳۹۶و محوطه باستان‌شناختی تپه حصار‌قاضی به شماره ثبت ۳۱۷۹۴ مورخ ۲۵/۶/۱۳۹۶ می باشد.

وی تأکید کرد: هرگونه دخل و تصرف در آثار تاریخی ثبت شده ملی جرم محسوب می شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ورامین از مردم فرهنگ دوست شهرستان ورامین خواست ضمن همکاری با این اداره ، در حفظ و حراست از آثار تاریخی که هویت ملی و محلی ما میباشد ، کوشا بوده و درصورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را به این اداره گزارش نمایند.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

(منبع خبر: ایرنا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *