چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

اخلاص مهم‌ترین عنصر فرهنگ بسیج است

انتشار: یکشنبه, ۵ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۲۰:۳۹:۰۷ |
کد خبر: 38311 |
بازدید: 52 views |
بدون دیدگاه


پیشوا – ابتکارآنلاین: فرماندار شهرستان پیشوا گفت: اخلاص مهم‌ترین عنصر فرهنگ بسیج است که باعث ماندگاری آن شده است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – محمدکرم محمدی در همایش مشترک ائمه جماعات، هیأت‌امنا و فرماندهان پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت بسیج شهرستان پیشوا که با حضور امام جمعه و جمعی از مسئولان در سالن ولایت آموزش‌ و پرورش برگزار شد، اظهار کرد: اگر بندگان خدا به‌ویژه انسان‌ها همه ایام عمر خود را مصروف شکرگزاری به خاطر حیات و خلقتشان کنند، بازهم وقت کم می‌آورند و نمی‌توانند شکر این نعمت را به‌جای آورند.

وی افزود: باید خدا را شاکر باشیم که در یک کشور اسلامی به دنیا آمده‌ایم که متعلق به حضرت ولی‌عصر(عج) و متصل به نبی مکرم اسلام(ص) و ائمه اطهار(ع) بوده و کشور انسان‌های پاک و تقدیس‌شده است.

فرماندار شهرستان پیشوا اظهار کرد: بسیاری از ما در این کشور، دو حکومت را تجربه کرده‌ایم؛ در یکی از حکومت‌ها، همه منادیان، سخنرانان و حاکمانش در جهت ابتذال و خودفروختگی پیش رفتند و در این میان، یک رهبر و انسانی بااخلاص آمد و انقلابی را میان همه ناباوری‌ها به وجود آورد، انقلابی که سرشار از اخلاص و اتصال به دین و آموزه‌های دینی بود.

محمدی گفت: انقلاب ملت ما برای دین و به رهبری یک عالم دینی بود و این انقلاب از ابتدا مورد انواع هجمه‌های داخلی و خارجی و نهایتا جنگ تحمیلی قرار گرفت، اما مردم با وجود همه این مشکلات ایستادند و مقاومت کردند.

وی بیان داشت: این ایستادگی درس بزرگی داد و باعث شد که امروز در مقابل ابرقدرت‌های دنیا ازجمله آمریکا بایستیم و هرکجا که ظلمی واقع شود، از مظلوم دفاع کنیم.

فرماندار شهرستان پیشوا گفت: در این راه و با تکیه بر اخلاص، کمبودها را تحمل کرده‌ایم، نارواها را پذیرفته‌ایم و بهترین انسان‌ها را تقدیم کرده و تا به امروز ماندگار بوده‌ایم.

محمدی افزود: فرزندان این مرزوبوم در جنگ تحمیلی به خاطر مال، فرزند، معاش وزندگی به مبارزه نپرداختند، بلکه آن‌ها رفتند تا دیگران آزاده زندگی کنند و این حرکت آن‌ها سرشار از اخلاصی بود که در یاران امام حسین(ع) وجود داشت.

وی بیان داشت: حضرت زینب (س) در شام و در مجلس یزید در خصوص واقعه کربلا گفتند که “هیچ‌چیز جز زیبایی ندیدم” و در فرهنگ دینی ما نیز کسی که به مقام شهادت نائل می‌آید به بازماندگان او‌، هم تسلیت و هم تبریک می‌گوییم و چه افتخاری بالاتر، چه اتصالی محکم‌تر و چه شکری نیکوتر از این‌که همه این‌ها برخاسته از دین و آموزه‌های دینی ماست.

فرماندار شهرستان پیشوا اخلاص را راز ماندگاری بسیج دانست و گفت: هر جا که رفتارمان آمیخته با اخلاص باشد ماندگار خواهیم شد و هر جایی که ریا درحرکت و رفتارمان ایجاد شود، دوام و ماندگاری نخواهیم داشت.

محمدی از بسیجیان به‌عنوان پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت نام برد و گفت: امروز پیروزی مبارک جبهه مقاومت بر داعش نیز نتیجه اخلاص سپاه قدس، حیدریون، زینبیون، فاطمیون، نیروهای مسلح عراق و سوریه و همه‌کسانی است که ایستادند و مبارزه کردند.

وی با بیان اینکه در کشور اسلامی‌مان داشته‌های زیادی داریم که باید قدردان آن‌ها باشیم، گفت: همین کسانی که امروز سر، جان، پیکر و هستی خود را برای دین و برای میهن اسلامی می‌دهند، جزو داشته‌هایمان هستند و آرامش و امنیت خود را مدیون آن‌ها هستیم.

فرماندار شهرستان پیشوا افزود: برگزاری باشکوه نماز جمعه، حضور پررنگ مردم در مناسبت‌های مختلف ازجمله ایام عزاداری امام حسین(ع)، ۲۲ بهمن، ۱۳ آبان، حضور میلیونی در راهپیمایی اربعین و نظایر این‌ها، ازجمله برکات و داشته‌هایی است که به‌واسطه انقلاب اسلامی حاصل‌شده است.

محمدی با بیان اینکه امروز ایران اسلامی یک قدرت مطرح در دنیا است، اظهار کرد: میلیاردها پولی که عربستان سعودی به آمریکایی‌ها می‌دهد، پیشکش نیست؛ بلکه هزینه‌ای است که به‌واسطه آن جلوی ایران اسلامی را بگیرد.

وی ادامه داد: بنا به فرمایشات رهبر معظم انقلاب ما هر جا که بخواهیم، می‌توانیم مقابل دشمنان بایستیم و این‌ها جزو داشته‌های ماست که باید قدردان آن‌ها باشیم.

فرماندار شهرستان پیشوا با بیان اینکه قاسم سلیمانی‌ها از میان همین مردم بااخلاص بلند شده‌اند، گفت: امروز اگر خط قرمز ما یعنی سپاهیان، بسیجیان، رزمندگان دفاع و جنگ و آنانی که برای این ممکلت همه وجود خود را گذاشتند، مورد معامله و یا تخریب قرار بگیرند، گناه نابخشودنی است.

محمدی بیان داشت: امروز همه ما به این میثاق دینی و برخاسته از خون شهیدان نیاز داریم و باید هر روز در استحکام آن سعی و تلاش کنیم؛ زیرا هر چه در این کشور وجود دارد، دستاورد آن روزهای سخت است.

وی با اشاره به نقش ملت ایران در مقاطع حساس اظهار کرد: این ملت وقتی زلزله می‌آید با همه وجود پای کار می‌آیند، یکی چادر، یکی لباس، یکی پتو، یک قالی و هر کس هر آنچه دارد را کمک می‌کند؛ بسیج هم با این تفکر شکل گرفت و مهم این بود که در صف باشند و کجای صف قرار گرفتن چندان مهم نبود.

فرماندار شهرستان پیشوا از روحانیان خواست برای رونق هر چه بیشتر مساجد تلاش کنند و گفت: هرجایی که دولت به دلیل کمبود اعتبارات نمی‌تواند کمک کند، باید خودمان راهی برایش پیدا کنیم تا هرروز بتوانیم بر این لشکر دینی و اسلامی اضافه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *