چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

امروزه ایدئولوژی بسیج جهانی شده است

انتشار: یکشنبه, ۵ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۲۰:۳۸:۵۵ |
کد خبر: 38310 |
بازدید: 55 views |
بدون دیدگاه


ری – ابتکارآنلاین: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروزه ایدئولوژی و تفکر بسیجی بسیاری از کشورهای اسلامی را فرا گرفته و درصدد مقابله با برنامه ها و خنثی سازی توطئه های نظام سلطه است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری روز یکشنبه در گردهمایی بزرگ بسیجیان با عنوان «شکوه مقاومت» در حرم امام خمینی(ره) با بیان اینکه امروز عملکرد بسیج مردمی ایران در مقابله با سلطه گران جهان الگوی خوبی برای ملت های مسلمان است، اظهار کرد: تجربه موفق تشکیل بسیج مردمی و عملکرد آن در هشت سال دفاع مقدس به سرعت در میان سایر کشورهای اسلامی در حال انتقال و ترویج است.

وی به تشکیل ١٠٠ هزار نیروی مردمی در سوریه و تشکیل نیروهای حشد الشعبی در عراق برای مقابله با داعش اشاره کرد و افزود: پیروزی بر داعش و برانداختن حاکمیت این نظام تکفیری صهیونیستی توسط جبهه مقاومت مردمی در عراق و سوریه یکی از نمونه های ترویج بسیج و فرهنگ آن در سایر کشورهای مسلمان است.

سردار جعفری با اشاره به این سخن امام خمینی(ره) که فرمودند«باید هسته های مقاومت در تمام جهان برای مقابله با ابرقدرت های شرق و غرب ایجاد شود» تصریح کرد: امروز در بسیاری از کشورها مانند یمن این هسته ها ایجاد شده و به سرعت در حال افزایش است.

وی با بیان اینکه امروز بسیج در عرصه های مردم یاری، محرومیت زدایی و امداد رسانی در قالب گروه های جهادی فعالیت گسترده دارد، افزود: سپاه و بسیج درقالب ٣١ سپاه استانی امدادرسانی به مناطق زلزله زده غرب کشور را بر عهده گرفتند و در جمع آوری کمک های مردمی از سراسر کشور و تقسیم آن در مناطق زلزله زده بی نظیر عمل کردند.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: گروه های جهادی بسیج از سراسر کشور احداث خانه های زلزله زدگان در روستاهای کرمانشاه و سرپل ذهاب را بر عهده گرفته اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نقش بسیج و نیروهای مردمی در حل معضلات اجتماعی اشاره کرد و افزود: نیروهای مردمی به دلیل انگیزه بالا در حل بحران های اجتماعی هر جا که به درستی سازماندهی و مدیریت شده اند نتایج مثبت فراوان برای کشور داشته اند.

سردار سرلشکر جعفری تاکید کرد: دولتمردان و مسئولان اجرایی کشور باید از ظرفیت عظیم فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی نیروهای مردمی بسیج در حل معضلات و مشکلات به خوبی استفاده کنند.

وی با بیان اینکه بذر بسیج را امام راحل کاشت و خون شهدا این نهال را آبیاری کرد و توسط هدایت های حکیمانه رهبر معظم انقلاب به درخت تنومند تبدیل شد، اظهار داشت: امروز تمام آحاد جامعه باید قدر بسیج را بدانند.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: بزرگترین دستاورد بسیج برای انقلاب و کشور خنثی سازی مکر و حیله دشمنان و مقاومت در برابر تمام ابرقدرت ها و زورگویان جهان است.

گردهمایی بزرگ بسیجیان با عنوان «شکوه مقاومت» به مناسب سالروز تاسیس بسیج به دستور امام خمینی(ره) روز یکشنبه با حضور سردار جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ، فرماندهان و مسئولان ارشد سپاه و بسیج در حرم مطهر امام خمینی(ره) برگزار شد.

۵ آذر سال ۱۳۵۸، توسط امام خمینی (ره) فرمان تاریخی تشکیل بسیج مستضعفان صادر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *