چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

عنوان شهروند افتخاری به شهاب حسینی اهدا شد

انتشار: شنبه, ۴ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۲۵:۱۱ |
کد خبر: 38300 |
بازدید: 43 views |
بدون دیدگاه


شاهرود- ابتکارآنلاین: مدیر انجمن ملی دوستداران حافظ دفتر شاهرود گفت : عنوان شهروند افتخاری و نشان ‘ گلبانگ سربلندی’به بازیگر سینما و تلویزیون ایران شهاب حسینی اهدا شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – مجید پازوکی با بیان اینکه این نشان درهمایش سالانه انجمن های دوستداران حافظ سراسر کشور در شاهرود اهدا شد، افزود : نماد شهر شاهرود، یک نماد ملی است و حتی در سازمان ملل به عنوان نماد گفت‌ و گوی تمدن‌ها و نماد ملی ایران به ثبت رسیده است.

وی زمان برگزاری این همایش را جمعه شب در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ذکر کرد، گفت : همچنین برای نخستین بار، از سوی این انجمن و توسط استاد منصور پایمرد، مهران محمدی و بهادر باقری؛ نشان

سفیران ‘حافظ’ یا ‘گلبانگ سربلندی’ به کیوان ساکت، اسرافیل شیرچی، حسین پرنیا، داوود میرباقری، سهیل محمودی، مهدی بهزادپور و سعدالله نصیری اهدا شد.

پازوکی ادامه داد : در این آیین آثار سفالی از ساخته‌های استاد رضا نوری و استاد مهدی پازوکی از سفالگران توانا و مطرح شاهرود و از طرف شورای شهر شاهرود آینه هخامنش به شهاب حسینی اهدا شد و از سوی شورای شهر بسطام نیز نشان سفال ‘چهار علی’ به این بازیگر سینمای ایران تقدیم شد.

وی خاطرنشان کرد : در این آیین کیوان ساکت با سه‌تار مهدی بهزادپور و بهنام ابوالقاسم با پیانو، حسین پرنیا با ساز سنتور با صدای محمد معتمدی، سعدالله نصیری نوازنده دیوان و خواننده کُرد و گروه ‘سماع’ از مشهد برنامه اجرا کردند.

به گزارش ایرنا ، سید شهاب‌ حسینی بعد از دریافت نماد شهر شاهرود، عنوان شهروند افتخاری و گلبانگ سربلندی گفت: باید فیلم هایی براساس مفاهیم و مبانی ارزشمند شاعران و عارفان بزرگ ساخته شود.

وی از هنرمندان و اندیشمندان خواست با تشکیل گروه‌هایی برای استخراج مبانی عارفانه و خداجویانه‌ای که در فرهنگ و ادبیات ایران وجود دارد می‌توانند به بارورشدن عرفان در سینما کمک کنند.

انجمن‌های دوست‌داران حافظ سراسر کشور هر ساله در یکی از شهرهای ایران همایش برگزار می کند.

همچنین با حضور اعضای انجمن های دوستدار حافظ سردیس استاد شجریان در محوطه آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی واقع در شرق استان سمنان رونمایی شد.

(منبع خبر: ایرنا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *