چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

پژوهش و فناوری راهبر قطار توسعه امروز کشور است

انتشار: شنبه, ۴ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۲۴:۴۳ |
کد خبر: 38299 |
بازدید: 29 views |
بدون دیدگاه


کرج – ابتکارآنلاین: معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: قطار توسعه کشور لوکوموتیوی دارد که پژوهش و فناوری است که منجر به اختراعاتی و دستاوردهایی می شود که مورد نیاز امروز کشور است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – محمدباقر نوبخت در مراسم افتتاح نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان البرز که بعد از ظهر شنبه برگزار شد، افزود: آنچه که امروز به عنوان توسعه مطرح می شود، توسعه همه جانبه ای است که ۶ بعد برای آن مطرح شده است.

وی خاطرنشان کرد: توسعه فقط با رشد اقتصادی و تولید ثروت محقق نشده و به افراد محدودی ختم می شود و از سال ۱۹۹۰ به بعد موضوع توسعه انسانی در جهان مطرح شد که بتواند زمینه رشد انسان ها را فراهم کند از سایرین برتر است.

وی با اشاره به اینکه فرصت زیادی برای توقف در غرفه هایی که دستمایه های علمی و پژوهشی را به نمایش درآورده اند را نداشتم و باید عذر خواهی کنم، افزود: از خرداد ماه امسال در حال تهیه و تدوین پیش نویس برنامه ششم توسعه بودیم برای اینکه این برنامه ما را به توسعه متناسبی برساند، در این هفته ترجیح دادم به جهت اهمیت و احترام به پژوهش در استانی که جایگاه مهمی در علم و فناوری دارد، حضور پیدا کنم.

وی ادامه داد: توسعه ای که ما دنبال می کنیم در ماموریتی که برای سازمان برنامه و بودجه پس از احیا تعریف شد از سوی رییس جمهوری به این سازمان سپرده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *