چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

استفاده از ظرفیت مردم در جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی در قرچک

انتشار: شنبه, ۴ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۲۲:۱۸ |
کد خبر: 38277 |
بازدید: 63 views |
بدون دیدگاه


قرچک – ابتکارآنلاین: فرماندار شهرستان قرچک گفت: استفاده از ظرفیت مردم در جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی در قرچک بسیار موثر است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – مسعود مرسلپور در جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی شهرستان قرچک اظهار داشت: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در رابطه با مسائل و معضلات اجتماعی، هدف از تشکیل این جلسه استفاده از نقطه نظرات کارشناسی حاضرین است تا با همکاری یکدیگر بتوانیم ضمن کنترل آسیبهای اجتماعی، آنها را کاهش دهیم که در این راستا نیز تنها راه مقابله با معضلات اجتماعی و فرهنگی برنامه ریزی صحیح میباشد.

وی افزود: یکی از مشکلات در جهت مقابله با آسیب های اجتماعی در کشور ما این است که بیشتر به بعد کمی امور توجه داریم و اغلب از کیفی سازی غفلت می ورزیم، همچنین بایستی بتوانیم با انجام کار گروهی و استفاده از ظرفیت مردم نسبت به بهینه سازی فعالیتها اقدام نماییم.

ایشان در ادامه به ویژگی خاص شهرستان قرچک یعنی متدین و مذهبی بودن مردم اشاره نموده و آن را ظرفیتی برای مقابله با آسیبهای اجتماعی عنوان کردند.

حجت الاسلام مرتضائیان رئیس دادگستری شهرستان قرچک نیز در این جلسه بر اهمیت موضوع آسیب های اجتماعی تأکید کردند و خواستار توجه کلیه مسئولان به این مقوله شدند.

وی در ادامه اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی، انحرافات فکری و اعتقادی را از جمله مهمترین معضلات اجتماعی در کشور خواندند و همکاری ارگانها و اقشار مختلف را راهکاری اساسی برای مقابله با این معضلات عنوان نمودند.

گفتنی است کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی شهرستان قرچک با محوریت بررسی و شناسایی مهمترین آسیب های اجتماعی به ریاست مسعود مرسلپور فرماندار و با حضور علیرضا جعفری معاون سیاسی انتظامی فرمانداری، حجت الاسلام مرتضائیان رئیس دادگستری و اعضای جلسه در سالن جلسات فرمانداری تشکیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *