جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸

۴۵ هزار زائر پیاده رضوی در مسیر مشهدالرضا

انتشار: دوشنبه, ۲۲ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۵۲:۱۰ |
کد خبر: 37966 |
بازدید: 77 views |
بدون دیدگاه


مشهد – ابتکارآنلاین: سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده رضوی گفت: هم اکنون افزون بر ۴۵ هزار زائر پیاده رضوی در قالب ۹۲۶ کاروان در جاده های منتهی به مشهدالرضا در حرکت هستند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا- حسین رضایی افزود: بخشی از این کاروان ها از استانهای گلستان، مازندران، گیلان، سمنان، خراسان شمالی و خراسان جنوبی هم اینک در جاده های استان های خراسان شمالی و رضوی به سمت مشهد می آیند.

وی ادامه داد: به منظور خدمات دهی مناسب به زائران پیاده رضوی ظرفیت اسکان ۶۵ هزار نفر در طول جاده های خراسان رضوی فراهم شده است.

سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده رضوی همچنین گفت: به همه کاروانهای زیارتی توصیه شده دستورالعمل خودمراقبتی را که در دوره آموزشی مربوطه ارائه شده به دقت و حساسیت رعایت کنند. زائران از ورود افراد ناشناس به کاروان ممانعت و در محل ایستگاههای صلواتی و امامزادگان اتراق کرده، از شانه خاکی تردد و به توصیه های پلیس توجه و در صورت بروز مساله ای، موضوع را نخست به پلیس و بعد به جمعیت خدمتگزاران زئران پیاده اعلام کنند.

وی افزود: امروز معاون هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی از جاده نیشابور و ایستگاههای صلواتی مسیر بازدید و کمبودها را بررسی کرد.

رضایی همچنین مشارکت مردم را در خدمت به زائران پیاده رضوی،ضروری توصیف و بیان کرد: مردم از برخی استانها در این زمینه ورود یافته اند چنانکه یک نانوایی در جاده نیشابور درمحل ایستگاه صلواتی رباط خاکستری از سوی خیران شهر آران و بیدگل استان اصفهان راه اندازی شده که نان تازه کل ایستگاههای صلواتی این محل تا منطقه ملک آباد را تامین می کند. یک ایستگاه هم از شهرستان ورامین در مشهد مستقر می شود.

وی ادامه داد: مردم می توانند کمکهای خود را برای زائران پیاده رضوی به صورت غیرنقدی به ستاد جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده رضوی واقع در مشهد، خیابان فدائیان اسلام، بین فدائیان اسلام ۲ و ۴ تحویل دهند و یا با شماره تلفن ۳۸۵۹۷۰۷۰ تماس بگیرند.

بر اساس برآوردها امسال در ایام پایانی ماه صفر ۳۲۰ هزار زائر پیاده به مشهد الرضا وارد می شوند. پارسال ۲۷۰ هزار زائر پیاده به مشهد مشرف شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *