سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷

اصفهان به عنوان گنجینه فرهنگی باید به دنیا معرفی شود

انتشار: دوشنبه, ۲۲ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۵۱:۱۰ |
کد خبر: 37965 |
بازدید: 47 views |
بدون دیدگاه


اصفهان – ابتکارآنلاین: رئیس خبرگزاری رسمی جمهوری دمکراتیک کنگو (ای سی پی)، از اصفهان به عنوان گنجینه تاریخ، فرهنگ و تمدن نام برد و گفت: این گنجینه پنهان باید به جهانیان معرفی شود.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا- ‘ ژوستن کانگوندو خوسی ‘ روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در اصفهان، افزود: وقتی از آثار تاریخی و فرهنگی اصفهان دیدن و یا از کنار پل های قدیمی و میدان نقش جهان این شهر می گذرید، احساس خواهید کرد که در گنجینه ای از تاریخ و فرهنگ و هنر قرار گرفته اید.

وی با اشاره به اینکه این گنجینه ارزشمند تاریخ، فرهنگ و هنر در خارج از ایران کمتر مورد توجه قرار گرفته و مردم جهان خیلی کم از آن خبر دارند، ابراز امیدواری کرد همکاری خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) و خبرگزاری رسمی جمهوری دمکراتیک کنگو (ای سی پی) زمینه معرفی بیشتر این گنجینه ارزشمند را به جهانیان بویژه کشورهای آفریقایی فراهم کند.

رئیس خبرگزاری رسمی جمهوری دمکراتیک کنگو به امضای قرارداد همکاری ایرنا و ‘ ای سی پی ‘ اشاره کرد و افزود: با عقد این قرارداد همکاری، اخبار و گالری عکس ایرنا در دسترس ما قرار می گیرد و می توانیم ظرفیت های ایران را به کشورهای آفریقایی معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه استکبار خبری اجازه نمی دهد واقعیت های ایران و کنگو برای مردم جهان تبیین شود، تصریح کرد: قبل از اینکه به ایران سفر کنم، احساس می کردم که ایران، نا امن و دست هر ایرانی یک اسلحه است.

ژوستن کانگوندو خوسی افزود: تصور مردم جهان از کشور کنگو و کشورهای آفریقایی نیز این است که در کنگو و کشورهای آفریقایی، فقر و بدبختی حاکم است.

وی افزود: در حالیکه اینگونه نیست و ما قربانیان اخبار دروغ برخی رسانه ها هستیم، لذا واقعیت های موجود در ایران و کشورهای آفریقایی چیز دیگری است و مردم جهان از این واقعیت ها خبر ندارند.

رئیس خبرگزاری رسمی جمهوری دمکراتیک کنگو اضافه کرد: در چنین شرایطی وظیفه ما و ایرنا این است که واقعیت های دو کشور را به جهانیان نشان دهیم.

وی با اشاره به اینکه استکبار خبری درباره آزادی عقیده و مذهب در ایران تبلیغات منفی می کند، تصریح کرد: در محله جلفا و کلیسای وانک اصفهان شاهد بودم که ایرانیان مسلمان در کنار خود، پیروان سایر ادیان را جای داده اند و برای آنها ارزش و اهمیت قائل هستند.

ژوستن کانگوندو خوسی تاکید کرد: این چیزی نیست که من بخواهم برای آن در خارج از ایران تبلیغ کنم بلکه این واقعیتی است که در ایران وجود دارد.

وی تصریح کرد: شاید مردم سایر ملل به دلیل تبلیغات منفی استکبار خبری احساس کنند در ایران همه چیز ویرانه است و آزادی عقیده و بیان وجود ندارد در صورتیکه در ایران مراکز مذهبی غیر از اسلامی نیز پابرجا و فعال است و به فعالیت خود ادامه می دهند.

‘ ژوستن کانگوندو خوسی ‘ رئیس خبرگزاری رسمی جمهوری دمکراتیک کنگو (ای سی پی) که به دعوت محمد خدادی مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی به ایران سفر کرده است، درجریان سفر خود به اصفهان با همراهی منصور فلسفی مدیر همکاری های بین الملل ایرنا از بناهای تاریخی و مجموعه تجاری – فرهنگی سیتی سنتر این شهر دیدن کرد.

وی همچنین امروز از خبرگزاری جمهوری اسلامی استان اصفهان دیدن و با مسئولان این رسانه گفت وگو کرد.

مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی ( ایرنا ) و رئیس خبرگزاری رسمی جمهوری دمکراتیک کنگو (ای سی پی) روز شنبه در تهران تفاهم نامه‌ همکاری با هدف تبادل تجربیات و محصولات خبری امضا کردند.

جمهوری دموکراتیک کنگو در مرکز آفریقا و پایتخت آن کینشازا است. این کشور با حدود ۸۰ میلیون نفر جمعیت نوزدهمین کشور پرجمعیت جهان و چهارمین کشور پرجمعیت آفریقا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *