سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷

مدیران ادارات از افراد متخصص در حوزه روابط عمومی استفاده کنند

انتشار: دوشنبه, ۲۲ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۴۸:۲۵ |
کد خبر: 37945 |
بازدید: 44 views |
بدون دیدگاه


پیشوا – ابتکارآنلاین: فرماندار شهرستان پیشوا گفت: مدیران ادارات باید از کارآمدترین ترین و متخصص ترین افراد برای حوزه روابط عمومی استفاده کنند زیرا که این واحد اثرگذار، نقش بسزایی را در ساماندهی و جهت دهی امورات سازمان بر عهده دارد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا- محمدکرم محمدی در جلسه هماهنگی مدیران روابط عمومی های ادارات شهرستان پیشوا که در سالن همایش های فرمانداری برگزار شد بیان داشت: روابط عمومی ها به عنوان مجریان اصلی ارتباطات سازمانی، جهت دهنده و رصد کننده امورات و روابط انسانی هستند.

وی افزود: روابط عمومی ها به عنوان چشم بینا، گوش شنوا و زبان گویای سازمان و شفاف کننده ارتباطاتی هستند که درون و بیرون از یک سازمان حاکم است.

محمدی بیان داشت: بازتاب عملکرد یک سازمان بر عهده روابط عمومی ها است و هر چقدر هم که یک سازمان عملکرد مثبتی داشته باشد ولی روابط عمومی کارآمدی نداشته باشد، نمی تواند بازتاب مثبتی را ارائه دهد.

فرماندار شهرستانن پیشوا، تعریف و تبیین جایگاه سازمان را از وظایف روابط عمومی ها دانست و گفت: گاهی مراجعه کنندگان به ادارات، با حقوق خود و شرح وظایف ادارات آشنا نیستند و از اداره ای، انتظار انجام اموری را دارند که در حیطه وظایف آن اداره نیست اما روابط عمومی ها می توانند با تعریف درست و بررسی و بازبینی شرح وظایف، موجب شوند تا زمینه نارضایتی ارباب رجوع به حداقل برسد.

محمدی اظهار کرد: روابط عمومی ها با تلاش برنامه ریزی شده و مداوم می توانند موجب ایجاد شناخت و حسن نیت بین سازمان و مخاطبان آن شوند.

وی گفت: مدیران ادارات باید از کارآمدترین ترین و متخصص ترین افراد برای حوزه روابط عمومی استفاده کنند زیرا که این واحد اثرگذار، نقش بسزایی را در ساماندهی و جهت دهی امورات سازمان بر عهده دارد.

فرماندار شهرستان پیشوا برگزاری منظم جلسات هماهنگی روابط عمومی های ادارات را مورد تاکید قرار داد و گفت: این جلسات ضمن طرح و رفع مشکلات موجود بر سر راه این حوزه، با حضور متخصصین امر و انجام آموزش های لازم موجب کارایی هر چه بیشتر روابط عمومی ها خواهد شد.

وی از روابط عمومی ها خواست تا فعالیتها، اخبار و گزارش عملکرد ادارات خود را با رعایت انصاف، منعکس کنند و گفت: گاهی برخی از ادارات شهرستان پیشوا علیرغم انجام فعالیت ها و وظایف فراوان، کمترین خبر را تولید و در اختیار افکار عمومی قرار می دهند، در صورتی که با تولید خبر می توان نقش و جایگاه ادارات و تعامل آنان با سایر مجموعه های اداری را برای مردم بیان کرد.

فرماندار پیشوا بیان داشت: روابط عمومی ها با رصد ظرفیت ها و مشکلات و ارائه راهکارها و پیشنهادات می توانند افق های روشنی را پیش روی سازمان خود ترسیم و مسیر را برای دستیابی به اهداف تعیین شده هموار کنند.

محمدی گفت: روابط عمومی ها به یک عنوان یکی از ارکان مهم هر سازمان و اداره ای، باید نقش و جایگاه خود را به خوبی بشناسند و در جهت تقویت این جایگاه تلاش کنند.

وی افزود: گاهی روابط عمومی ها فقط کار یک عکاس را انجام می دهند و کل خبر و عملکرد سازمان خود را در عکس ها خلاصه می کنند در صورتی که با ارائه خبر، رعایت ارزش های خبری و در صورت امکان افزودن تحلیل و تفسیر می توانند اطلاعات کامل تری را در اختیار مخاطبان خود بگذارند.

فرماندار شهرستان پیشوا گفت: امروزه فضای مجازی مانند یک چاقوی دو لبه است که فرصت ها و تهدیدهای زیادی را به همراه دارد و روابط عمومی ها با بینش صحیح نسبت به این فضا می توانند سازمان خود را هدایت و تقویت کنند.

محمدی بر لزوم ارزیابی عملکرد روابط عمومی های ادارات شهرستان تاکید کرد و گفت: یکی از برنامه های پیش رو، بررسی و ارزیابی ماهانه عملکرد روابط عمومی های ادارات شهرستان است تا در این ارزیابی ها، نقاط ضعف آنها بررسی و برطرف و نقاط مثبت آنها تقویت و مورد تشویق واقع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *