سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷

امضای سفته برای ضمانت تسهیلات یک طرح اشتغالزایی

انتشار: شنبه, ۲۰ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۰۲:۳۰ |
کد خبر: 37933 |
بازدید: 69 views |
بدون دیدگاه


همدان- ابتکارآنلاین: امضای سفته وسط وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و استاندار همدان برای رفع مشکل ضمانت تسهیلات یک طرح یک میلیارد ریالی با ظرفیت اشتعالزایی برای ۱۵ نفر از حاشیه های جالب سفر وزیر به همدان بود.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – محمد ناصر نیکبخت در روز شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان رزن با حضور وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از عملکرد صندوق کارآفرینی و امید استان همدان گلایه کرد و گفت : در حالیکه انتطار بیشتری از صندوق کارآفرینی امید برای حمایت از اشتعال می رود ولی این صندوق سختگیرانه تر از دیگر بانک ها در پرداخت تسهیلات اقدام می کند به گونه ای که به این نتیجه رسیده ایم که بانک ها از صندوق ، جلوتر هستند.

محمد ناصر نیکبخت مثال زد: بازدیدی از یک واحد تولیدی در منطقه یکن آباد همدان صورت گرفت که این واحد با یک میلیارد ریال تسهیلات اقدام به ایجاد ۱۵ فرصت شغلی کرده بود.

وی ادامه داد: مسوول این واحد برای ایجاد ۱۵ شغل جدید درخواست یک میلیارد ریال کرد که با وجود پیگیری های صورت گرفته به علت نبود ضمانت نامه، صندوق کارآفرینی امید از پرداخت تسهیلات تاکنون امتناع کرده است.

پس از طرح این موضوع در جلسه قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان همدان که باحضور وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با محوریت اشتغال در شهر همدان برگزار شد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و استاندار همدان ضمانت نامه این فعال اقتصادی را امضا کردند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ابتدای سفر یک روزه خود به همدان ابتدا شرکت بین المللی رایان نیک الکترونیک واقع در شهرک صنعتی رزن را افتتاح کرد و در ادامه در جلسه اقتصاد مقاومتی با محوریت اشتغال در محل استانداری همدان حضور یافت.

پس از آن با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۱۰ طرح بهزیستی در حوزه های توانمندسازی، پیشگیری، فرهنگی آموزشی، اجتماعی و فرهنگی با هزینه کرد ۱۶ میلیارد و ۹۴۰ میلیون ریال در شهرستان های همدان، نهاوند و کبودراهنگ بهره برداری می شود.

این طرح شامل مجتمع فرهنگی رفاهی عترت بهزیستی، ۲ کلینیک مددکاری اجتماعی، یک مرکز اقامتی میان مدت ترک اعتیاد، کارگاه تولیدی رهروان علی(ع)، محوطه سازی مجتمع فرهنگی ابن سینا و ۲ مهدکودک شهری در شهرستان همدان است.

همچنین طرح مرکز ماده ۱۶ رسالت در کبودرآهنگ و طرح های کارگاه پوشاک آزاد و یک مهدکودک روستایی در شهرستان نهاوند به همراه ۳۷ واحد مسکونی در کل استان همدان بهره برداری می شود.

در این سفر یک روزه عملیات اجرایی درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان بهار در زمینی با زیربنای ۲ هزار ۴۰۰ متر مربع و در ۲ طبقه آغاز می شود.

مجموعه ورزشی تویسرکان نیز متشکل از زمین فوتبال، والیبال، بسکتبال، بدنسازی و تنیس روی میز در زمینی به مساحت چهار هزار متر مربع با حضور علی ربیعی بهره برداری می شود.

حضور در ملایر و نشست با مسئولان این شهرستان آخرین برنامه سفر یک روزه علی ربیعی در استان همدان اعلام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *