سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷

مامور قلابی با ۵۵ فقره اخاذی در پاکدشت دستگیر شد

انتشار: شنبه, ۲۰ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۵۹:۴۷ |
کد خبر: 37913 |
بازدید: 74 views |
بدون دیدگاه


پاکدشت – ابتکارآنلاین: فرمانده انتظامی استان از دستگیری فردی که تحت عنوان مامور اقدام به اخاذی از شهروندان می کرد، در شهرستان پاکدشت خبر داد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از پایگاه خبری پلیس – سردار “عبدالرضا ناظری ” در تشریح جزئیات این خبر گفت : در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی در پوشش مامور نیروی انتظامی اقدام به اخاذی از آنها کرده است، با توجه به حساسیت موضوع ، رسیدگی به این پرونده در دستور کار ماموران پلیس آگاهی شهرستان پاکدشت قرار گرفت.

وی بیان داشت : ماموران با انجام تحقیقات نامحسوس و برنامه ریزی دقیق، موفق شدند خودرو این فرد مامورنما که با استفاده از آن اقدام به اخاذی می کرد را در یکی از شهرستان های مجاور شناسایی و توقیف کنند.

سردار ناظری تصریح کرد: ماموران در این عملیات پس از دستگیری متهم در بازرسی از خودور وی یک عدد بی سیم پلاستیکی ، یک عددشوکر چهار دستگاه تلفن همراه و دو قبضه چاقو کشف کردند .

فرمانده انتظامی شرق استان تهران افزود : متهم در بازجویی اولیه به همدستی با سه نفر دیگر اعتراف کرد.

وی با اشاره به شگرد این متهم خاطر نشان کرد: متهم با لباس شخصی با عناوین پلیس های تخصصی اقدام به ۲۵ فقره اخاذی در شهرستان پاکدشت و ۳۰ فقره اخاذی و فریبکاری در شهرستان پیشوا کرده است که نهایتا با قرار وثیقه به مراجع قضائی معرفی شد.

سردار ناظری در پایان با بیان اینکه شناسایی سایر همدستان متهم در دستور کار پلیس است بیان داشت: شهروندان به منظور شناسایی افراد مامور نما حتما کارت شناسایی آنان را مطالبه و مندرجات آن را با صاحب کارت تطبیق دهند و باید توجه کرد که سارقان و ماموران قلابی بیشتر به دنبال افراد کم سواد و سوء استفاده از آنان هستند و نداشتن کارت شناسایی معتبر و حکم ماموریت و یا حکم قضائی نشانه بارز افراد مامورنماست و شهروندان می توانند موارد مشکوک را بلافاصله به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *