یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷

بیش از ۶ هزار نفر عضو کتابخانه های عمومی ورامین هستند

انتشار: شنبه, ۲۰ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۵۸:۴۳ |
کد خبر: 37908 |
بازدید: 56 views |
بدون دیدگاه


ورامین – ابتکارآنلاین: رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان ورامین گفت: در حال حاضر بیش از ۶ هزار نفر عضو کتابخانه های عمومی شهرستان ورامین هستند که بیش از دو سوم این افراد را بانوان تشکیل می دهند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – محمدرضا کریمی روز شنبه به مناسبت هفته اظهارکرد: شهرستان ورامین از هفت کتابخانه عمومی برخوردار است که این کتابخانه ها یکصد هزار جلد کتاب را در اختیار علاقمندان به مطالعه قرار می دهند.

وی گفت: از مجموع کتابخانه های عمومی ورامین، دو مرکز در مناطق محروم و کمتر برخوردار احداث شده و خدمات فرهنگی را به علاقمندان ارائه می کند.

کریم اظهار کرد: طی سال گذشته بیش از ۱۳ هزار جلد کتاب به موجودی کتب کتابخانه های عمومی ورامین افزوده شده است.

وی گفت: بر اساس استاندارد ، به ازاء هر یکصد هزار نفر جمعیت باید ۸ متر مربع فضای مطالعه وجود داشته باشد که با توجه به تعداد کتابخانه موجود ، سرانه فضای مطالعه ورامین بسیار پائین تر از استاندارد است.

وی بیان کرد: برای رسیدن به حد مطلوب از فضای کتابخانه ، ورامین حداقل به سه فضای جدید نیاز دارد.

رئیس کتابخانه های عمومی ورامین افزود: به منظور دسترسی آسان روستائیان به کتاب، یک دستگاه خودرو کتابخانه سیار در ورامین راه اندازی شده که این کتابخانه همه روزه به مناطق روستایی عزیمت کرده و کتب مختلف را در اختیار روستائیان قرار می دهد.

وی بیان کرد: کتابخانه سیار ورامین از ۶ هزار جلد کتاب برخوردار است و علاوه بر ارائه کتاب ، برنامه های فرهنگی متعددی را در مناطق روستایی اجرا می کند تا افراد بیشتری به سمت فرهنگ کتابخوانی سوق پیدا کنند.

وی با اشاره به فرارسیدن هفته کتاب گفت: اجرای جلسات نقد کتاب، اهدا کتاب به مدارس، برپایی نمایشگاه کتاب و جلسات کتابخوانی در مدارس از جمله برنامه های هفته کتابخوانی در ورامین است.

هفته کتابخوانی از ۲۰ آبان آغاز می شود.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومری جنوب شرق تهران واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *