یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷

عربستان به دنبال حذف حزب الله و کاهش تاثیرگذاری ایران در منطقه است

انتشار: جمعه, ۱۹ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۴۳:۵۱ |
کد خبر: 37886 |
بازدید: 49 views |
بدون دیدگاه


دماوند – ابتکارآنلاین: امام جمعه شهرستان دماوند با بیان اینکه سعد الحریری با چراغ سبز سعودی ها باردیگر لبنان را به سمت بحران سیاسی و امنیتی سوق داده است، گفت: هدف عربستان از این اقدامات حذف حزب الله و کاهش تاثیرگذاری ایران در منطقه است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی درخطبه های نماز جمعه این هفته دماوند با اشاره به تحولات اخیر منطقه افزود: شاهزاده خام و ناپخته عربستان بازی جدیدی را در داخل و خارج به راه انداخته است و با بازداشت شاهزاده ها و شخصیت های مطرح کشور سعی دارد تا زمینه پادشاهی خود را بدون دغدغه فراهم نماید.

وی ادامه داد: او همان کسی است که بر طبل جنگ با یمن کوبید و برای سیاست ایران هراسی و مبارزه با جبهه مقاومت تلاش های بسیاری کرد.

وی به بعد خارجی این اقدام نیز اشاره کرد و گفت: زمانی که در سوریه، عراق و یمن با شکست مواجهه شدند؛ سعی کردند تا لبنان را به سمت بحران جدیدی سوق دهند و هدف نهایی آنان حذف حزب الله و کاهش نقش و تاثیرگذاری ایران در منطقه است.

حجت الاسلام فتاح دماوندی گفت: اکنون با توجه به شکست گروه های تروریستی و در حالی که منطقه به سمت ثبات نسبی در حرکت است، ریاض و تل آویو جرقه جدیدی را زده اند.

وی گفت: به لطف خداوند متعال و عنایت امام زمان (عج) و با رهبری های حکیمانه رهبر معظم انقلاب، آتش فتنه های دشمن خاموش و نقشه های آنان نقش برآب خواهد شد.

وی در ادامه حضور میلیونی مردم در اربعین حسینی را جلوه ای از ایمان، تقوا، خداپرستی و اطاعت بیان کرد و افزود: زائران حسینی با حضور در کربلا و شرکت در این راهپیمایی دوستی خود را با اهل بیت پیامبر (ع) ابراز کردند.

وی با بیان اینکه درهیچ جای جهان چنین جنبش دینی و سیاسی وجود ندارد، گفت: میلیون ها نفر از حداقل ۶۰ کشور جهان در این راهپیمایی عظیم حضور دارند و این حرکت را می توان قدرت نمایی تمام عیار محبان اهل بیت در برابر یزیدیان زمان دانست.

امام جمعه شهرستان دماوند حرکت اربعین را مقدمه ساز قیام مهدی(عج) عنوان کرد و گفت: تمدنی که اربعین به ما می آموزد مبتنی برعدل، ایثار و همدردی و البته ستیز با کفر، شرک و ظلم است؛ ولی رسانه های غربی از پوشش این نهضت تمدن ساز خودداری کردند.

وی ادامه داد: دشمنان به دنبال ترویج اخبار و اطلاعاتی هستند که به نفعشان باشد و به خوبی می دانند که ترویج فرهنگ اربعین؛ تیشه به ریشه آنان خواهد زد.

حجت الاسلام فتاح دماوندی با بیان اینکه شعار امام حسین (ع) ظلم ستیری و استکبار ستیزی بود، اظهار کرد: اگر مردم جهان بدانند که تنها راه نجاتشان رویارویی با حکومت های استعمارگر است، آن وقت است که قیام های عدالت طلبانه و آزادی خواهانه فراوان خواهد شد و پایه های حکومت یزیدیان زمان به لرزه خواهد افتاد.

وی بیان کرد: امروز وظیفه ماست تا این حرکت خودجوش و حماسی را قدر بدانیم و در گسترش آن تلاش کنیم زیرا اربعین غنیمت و گنج بزرگ مسلمانان است و حرکت تمدن ساز اربعین بیمه کننده همه جوامع اسلامی بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *