یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷

اربعین به نماد عزت اسلام و شیعه تبدیل شد

انتشار: پنج شنبه, ۱۸ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۲۰:۴۱:۳۲ |
کد خبر: 37871 |
بازدید: 35 views |
بدون دیدگاه


قم – ابتکارآنلاین: عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه قرائت زیارت اربعین یکی از نشانه های مومن است، گفت: امروز اربعین حسینی و خروش میلیونی انسان های مشتاق، باعث عزت اسلام، شیعه و بشریت شده است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – آیت الله حسن ممدوحی افزود: اربعین ریشه دینی و برگرفته از روایات متعدد اسلامی است وخداوند متعال چنان اربعین را قرار داده که باعث عزت و آبروی شیعه و اسلام می باشد.

وی یادآورشد: امروز جریان اربعین و عاشورا با مفاهیم بلند خود، مردم دنیا را از ضلالت و جهالت نجات خواهد داد.

وی ادامه داد: جریان میلیونی راهپیمایی اربعین در عالم بی سابقه است، انسان ها بدون کوچکترین تنش و مشکلی بلکه در اوج تعاون و همکاری به سمت حرم حضرت امام حسین (ع) حرکت می کنند.

آیت الله ممدوحی اظهار داشت: هیچ دولتی توانایی پرداخت هزینه جمعیت میلیونی اربعین را نداشت ولی مردم خود وارد صحنه شده و حماسه جاودانه ای را رقم زدند.

وی با بیان اینکه عده زیادی از سفر اربعین حسینی جامانده اند، گفت: بیش از صد روایت وجود دارد مبنی بر اینکه اگر کسی قلب و دل او با اهل بیت (ع) و امت باشد در ثواب آن شریک است.

وی ادامه داد: متاسفانه امروز دستگاه کفر و استکبار جهان را به سخره گرفته است و با تبلیغات منفی خود دنبال دین زدایی هستند ولی اجتماع عظیم اربعین حسینی باعث شده که فعالیت های آنها اثربخش نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *