یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷

همه مهیای خدمات رسانی به زوار در مسیر بازگشت باشند

انتشار: پنج شنبه, ۱۸ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۲۰:۴۰:۰۴ |
کد خبر: 37869 |
بازدید: 60 views |
بدون دیدگاه


ایلام – ابتکارآنلاین: استاندار ایلام گفت: با توجه به آغاز موج بازگشت زائران از پیاده روی اربعین در عراق اکنون باید همه مهیای پذیرایی از زوار در مسیر بازگشت باشند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – قاسم سلیمانی دشتکی روز پنج شنبه در نشست ستاد اربعین در مهران اظهار کرد: تمهیدات لازم برای بازگشت زائران با همراهی و همکاری همه دستگاه ها اندیشیده شده و تا ۲ روز آینده باید شاهد موج بازگشت زائران از کربلای معلی باشیم.

وی به پذیرایی و لزوم خدمات رسانی به موقع زائران تاکید و ابراز امیدواری کرد که با همکاری و هماهنگی بین بخشی زائران در بازگشت نیز با مشکلی مواجه نشوند.

استاندار ایلام از آمادگی کامل همه بخش های نظامی و انتظامی، درمانی، حمل و نقل، خدمات رسانی و اسکان و پذیرایی از زوار در بازگشت خبر داد و گفت: امیدواریم میزبان شایسته ای برای زائران حسینی بوده باشیم.

سلیمانی دشتکی از ارسال هشت کامیون مواد غذایی استان خوزستان به مرز مهران برای توزیع بین زائران خبر داد.

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام نیز در این نشست گفت: سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام با بکارگیری تمام امکانات و خدمات از آمادگی کاملی برای بازگشت زائران برخوردار است.

سردار سید صادق حسینی اظهار کرد: در زمینه حمل و نقل، اسکان، پذیرایی و درمان برنامه ریزی های لازم انجام شده و بیش از ۱۵ هزار زائر توسط خودروهای سپاه در بازگشت جابجا شده است.

وی افزود: ۲۷ ایستگاه صلواتی در حوزه پذیرایی از زوار فعال است که ۶۶۰ هزار پرس غذا میان زائران توزیع می شود.

سردار حسینی ادامه داد: در حوزه درمان برای خدمت به زائران در بازگشت فعالانه تلاش می کنیم ، روزهای قبل به بیش از ۱۷ هزار نفر خدمات درمانی از سوی سپاه به صورت رایگان ارایه شد و این رویه ادامه خواهد داشت.

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام تاکید کرد: ۷۰۰ دستگاه انواع اتوبوس و مینی بوس سپاه برای بازگشت زائران آماده شده که زائران را به شهرهای مبدا حرکت انتقال می دهد که ۴۰۰ دستگاه از این تعداد نیز به صورت رایگان، زائران را تا مراکز استان ها منتقل می کنند.

به گزارش ایرنا، با توجه به موج بازگشت زائران از طریق مرز بین المللی مهران هم اکنون حجم تردد در جاده های استان ایلام سنگین و روان است و مسیر تردد زائران از مهران تا سه راهی سرابله یکطرفه شده است.

مرز بین المللی مهران به عنوان قدمگاه زائران عتبات عالیات از ابتدای ماه صفر تاکنون میزبان بیش از ۵۰ درصد زائران اربعین بوده است.

بر اساس تجربه سال های گذشته تعدادی از زائران ۲ مرز شلمچه و چذابه نیز مرز مهران را برای بازگشت خود انتخاب می کنند و برآورد می شود حدود ۶۰ درصد زائران ار طریق مرز مهران به کشور بازگردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *