یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷

جاماندگان اربعین یاد عاشورا را زنده نگه داشتند

انتشار: پنج شنبه, ۱۸ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۲۰:۳۹:۵۰ |
کد خبر: 37868 |
بازدید: 52 views |
بدون دیدگاه


ری – ابتکارآنلاین: فرماندار ویژه شهرری گفت: عاشقان اباعبدالله حسین(ع) با حضور میلیونی خود در حرم عبدالعظیم حسنی(ع) ، یاد قیام عاشورا را زنده نگه داشتند و یکبار دیگر نشان دادند که وفادار به ارزش های اسلامی هستند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – هدایت اله جمالی پور روز پنج شنبه در حاشیه پیاده روی جاماندگان اربعین در حرم عبدالعظیم الحسنی(ع) افزود: در میان حوادثی که در طول تاریخ بشریّت به وقوع پیوسته است، هیچ نهضت و حرکتی به پویایی و برجستگی قیام عاشورا نیست.

وی تصریح کرد: نهضتی که در سرزمینی محدود، زمانی کوتاه و با فداکاری افراد معدودی رخ داد، امّا توانست الگویی عملی برای آزاد مردان جهان ارائه کند.

وی خاطرنشان کرد: عزارداران و دلدادگان به اباعبدالله حسین(ع) نشان دادند که راه امام حسین(ع) زنده است و همچنان ادامه دهنده راه قدسی این امام همام هستند.

فرماندار ویژه شهرری اظهارکرد: جاماندگان اربعین امسال از کهریزک، با قرشهر وحسن آباد در کنار مردم شهرری و دیگر نقاط کشورمان توانستند، حماسه ای دیگر را خلق کنند.

وی با بیان اینکه تمامی دستگاه های دولتی و نظارتی سعی در برگزاری هرچه باشکوهتر این مراسم را داشتند، افزود: امیدواریم که توانسته باشیم میزبان خوبی برای زائران باشیم.

وی خاظرنشان کرد: شهرداری منطقه ۲۰ ، تمامی بیمارستان های شهرری، هلال احمر و نیروهای امنیتی و نظارتی در این روز در آمادگی کامل قرار دارند که خوشبختانه این مراسم تاکنون بدون هیچگونه مشکلی انجام شده است.

جمالی پوراصحاب رسانه را از پایه های فرهنگ سازی بیان کرد و افزود: لازم است اصحاب رسانه در بیان و انعکاس این شور حسینی اهتمام بیشتری را داشته باشندد تا از این طریق ارزش های اسلامی و انقلابی بیشتر نمود پیدا کند.

وی بیان کرد: مسئولان شهرری در تمامی نقاط این شهرستان برنامه هایی معنوی و فرهنگی را تدارک دیده اند و همواره سعی کرده اند در حاشیه این مراسم ها بیشترین تاثیرگذاری را بر جوانان داشته باشند.

به گزارش ایرنا، کاروان عظیم عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) استان تهران با عنوان جاماندگان کربلای حسینی امسال برای پنجمین سال پیاپی با پای پیاده عازم حرم حضرت عبدالعظیم(ع) شدند.

سال گذشته بیش از یک میلیون نفر در این مراسم شرکت کردند و امسال هم در روز اربعین ساعت ۶ صبح در میدان امام حسین (ع) گرد هم می‌آیند و به سمت حرم حضرت عبدالعظیم (ع) حرکت می‌کنند.

آستان مقّدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) و در کنار آن بارگاه شریف حضرات حمزه(ع) و طاهر(ع) در شهرری از قرن سوّم تاکنون، به عنوان یکی از مشهورترین اماکن زیارتی و سیاحتی ایران مورد توجّه و عنایت دوست داران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بوده است.

حضرت عبدالعظیم(ع) از نوادگان حضرت امام حسن مجتبی(ع) است و در مدّت ۷۹ سال عمر با برکت خود با دوران امامت چهار امام معصوم یعنی امام موسی کاظم(ع)، امام رضا(ع)، امام محمّدتقی(ع) و امام علیّ النّقی(ع) مقارن بوده و احادیث فراوانی از آنان روایت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *