یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷

۶۵ قطعه زمین به اقشار کم درآمد واگذار شد

انتشار: چهارشنبه, ۱۷ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۱۷:۵۴:۰۲ |
کد خبر: 37835 |
بازدید: 47 views |
بدون دیدگاه


دماوند – ابتکارآنلاین: رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان دماوند از واگذاری ۶۵ قطعه زمین به اقشار کم درآمد در روستاهای بیدک، مهرآباد و وادان طی شش ماهه اخیر خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۶۲ مورد استعلام فنی و مهندسی صادر و ۱۰۲ جواز به میزان ۲۲ هزار و ۳۲۰ متر مربع صادر شده است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – محسن حاجی عزیزی به صدور سندهای روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر تحت پوشش این نهاد طی شش ماه گذشته اشاره و اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون سندهایی که به مردم روستا و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت همچون شهرهای آبسرد، آبعلی و کیلان صادر شده، ۳۰ سند در روستا و ۱۱۹سند مربوط به حوزه شهری بوده است.

این مقام مسئول با اشاره به تسهیلات روستایی نیز خاطرنشان کرد: چند نوع تسهیلات به مردم توسط این نهاد اختصاص می یابد که یکی از آنها تسهیلات ویژه ۱۸ میلیون تومانی برای ساخت مسکن و ۲۰ میلیون تومانی برای تخریب و نوسازی است.

وی تصریح کرد: ۶۲ نفر برای دریافت تسهیلات معرفی شدند که در ۶ ماه نخست امسال تاکنون ۳۰ نفر تسهیلات دریافت کردند و همچنین ۲۵ مورد برای دریافت وام حوادث معرفی شدند که از میان ۱۵ مورد منجر به انعقاد قرارداد شد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان دماوند گفت: برای تعمیرات ۲ میلیون تومانی از ۱۰ مورد معرفی شده تاکنون ۵ مورد قرارداد انعقاد کردند.

عزیزی در خصوص وضعیت مسکن مهر مهرآباد بیان کرد: ۲۶ تعاونی در این شهرک مسکونی فعالیت می کنند که شامل ۴۲۷۵ واحد است که ۳۲۰۵ واحد تکمیل شده و۴۶۸ واحد نیمه فعال است و تعداد متقاضیان اختصاص یافته ۳۷۰۲ و فاقد متقاضی ۵۷۳ نفر و تعداد فروش اقساطی ۲۵۱۳ مورد است.

وی عنوان کرد: به منظور تکمیل ۱۲۴۳ واحد، درخواست دریافت تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی داده ایم و علاوه بر این موضوع به غیر از ۴۲۷۵ واحد در حدود۲۷۰۰ واحد به صورت انفرادی از تسهیلات مسکن مهر استفاده کردند و اقدام به ساخت کردند.

این مقام مسئول در ارتباط با طرح هادی روستایی نیز تصریح کرد: اجرای طرح هادی در خصوص روستاهای اهران، بیدک، چنارشرق، زان و یلقان دره در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه پیش بینی های لازم جهت اجرای این پروژه عمرانی را در ۷ روستا با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد تومان شده است، گفت: هم اکنون تهیه طرح هادی در ۱۳ روستا از محل اعتبارات سال ۹۱، ۹۴ و ۹۵ در حال بازنگری است که این مهم کمک شایانی به اهالی روستا در خصوص تغییر کاربری برای روستاهایی که افزایش جمعیت دارند خواهد کرد.

همچنین حاجی عزیزی در مورد فعالیت های این اداره در طی شش ماه دوم امسال بیان کرد: اجرای طرح هادی در ۷ روستا با در نظر گرفتن اعتبار ۲ میلیارد تومانی و انجام پروژه آسفالت معابر ۷ روستا سربندان، مهرآباد، جابان، وادان، حصار، نوده و بیدک با تامین یک هزار تن قیر یارانه ای که ۷۰۰ تن قیر در قالب معادل سازی (۵۰ درصد تامین آسفالت توسط بنیاد مسکن) و ۳۰۰ تن قیر مستقیم (توسط شورا از محل اعتبارات ارزش افزوده) و ۹ هزار تن آسفالت که در مجموع ۵۸ هزار و ۲۳۰ متر مربع را آسفالت خواهیم کرد.

لازم به ذکر است، طبق سرشماری سال ۱۳۹۵، شهرستان دماوند دارای ۱۶۸ روستا و آبادی است که از این میزان ۵۳ روستا بالای ۲۰ خانوار و مابقی زیر ۲۰ خانوار هستند.

شهرستان دماوند با جمعیتی افزون بر ۱۰۰هزار نفر در ۴۵ کیلومتری شهر تهران قرار گرفته است. این شهرستان از شمال با استان مازندران، از شرق با شهرستان فیروزکوه، از جنوب با استان سمنان و از غرب با شهرستان شمیرانات و تهران همسایه است که این شهر از۲بخش مرکزی و رودهن تشکیل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *