چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

جلسه مدیر امور عشایر استان تهران با فرماندار ورامین

انتشار: چهارشنبه, ۱۷ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۱۷:۵۳:۴۹ |
کد خبر: 37834 |
بازدید: 69 views |
بدون دیدگاه


ورامین – ابتکارآنلاین: به منظور بررسی وضعیت عشایر شهرستان ورامین ، مدیر امور عشایر استان تهران با فرماندار ورامین دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از روابط عمومی فرمانداری ورامین – در این دیدار که با حضور محمدرضا یوسفی فرماندار ورامین و عباسعلی سعیدیان معاون سیاسی انتظامی فرمانداری برگزار شد ، بر لزوم احیا تالاب فصلی بندعلیخان تأکید گردید .

مدیر امور عشایر استان تهران در این دیدار گفت : با خشکی تالاب بندعلیخان مهمترین مراتع دام عشایر جنوب تهران از بین می رودو

هاتف ممیزی افزود : بیش از یکصد خانوار عشایری در شهرستان ورامین زندگی می کنند که با داشتن بیش از ۴۵ هزار رأس دام سبک ، سالانه بیش از ۳ هزار و ۶۰۰ تن گوشت و محصولات دامی تولید می کنند.

ممیزی گفت : یکی از مهمترین مناطق مرتعی جنوب استان تهران در دشت ورامین واقع شده که حیات این بخش از مراتع وابستگی مستقیم به تالاب فصلی بندعلیخان دارد ، تالابی که به دلیل کاهش نزولات جوب شرایط مساعدی ندارد.

وی بیان کرد: تالاب بندعلیخان نقش به سزایی در محیط زیست منطقه ایفا می کند و به عنوان سدی مستحکم در برابر ریزگردها و کویر زایی محسوب می شود و همه مسئولان باید برای ادامه حیات آن تلاش کنند.

مدیر امور عشایر استان تهران تصریح کرد: در کنار این تالاب ، مراتع قشلاقی عشایر ورامین واقع شده که در فصول سرد سال ، دام عشایر از این مراتع استفاده می کنند.

وی تأکید کرد: اگر تالاب بندعلیخان خشک شود مهمترین مرتع دام عشایر جنوب شرق استان از بین می رود و میزان تولید گوشت قرمز تواسط عشایر به شدت کاهش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *