یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷

بخشدار قرچک هیچ‌گونه دخالتی در انتخاب دهیاران ندارد

انتشار: سه شنبه, ۱۶ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۲۰:۵۹ |
کد خبر: 37805 |
بازدید: 52 views |
بدون دیدگاه


قرچک – ابتکارآنلاین: فرماندار شهرستان قرچک با بیان اینکه قانون فصل‌الخطاب است، گفت: بخشدار مرکزی شهرستان قرچک هیچ‌گونه دخالتی در انتخاب دهیاران و هیأت‌رئیسه شورای اسلامی روستاها ندارد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک – مسعود مرسلپور در خصوص پلمب دهیاری روستای محمدآباد اعلا توسط دادستان قرچک گفت: بحث قانونی و غیرقانونی بودن پلمپ دهیاری رو از دادستان جویا شوید. اما آنچه مشخص است یک واحد اداری که در حال خدمت‌رسانی به مردم است نباید بسته باشد. تا به امروز در سیستم اداری ندیده‌ایم که یک واحد اداری پلمپ شده باشد و اگر در این خصوص قانونی و یا غیرقانونی باشد، باید دادستان پاسخگو باشد.

وی گفت: یکی از وظایف انتخابات شوراهای اسلامی انتخاب دهیار است ولی با توجه به اینکه روستای محمدآباد اعلا باید به حدنصاب چهار نفر از اعضای آن در جلسه برسد و به‌صورت قانونی این جلسه شورا و جهات قانونی به خود بگیرد و این یکی از قوانین تشکیل جلسات برای انتخاب دهیار است.

فرماندار شهرستان قرچک با یبان اینکه ملاک و معیار همه قانون است، اظهار داشت: در نظام مقدس جمهوری اسلامی به‌ویژه در دولت تدبیر و امید هرکسی می‌تواند حرفش را بزند و حتی دولت و به‌ویژه دولت‌مردان را نقد کند.

مرسلپور خاطرنشان کرد: تا به امروز دولت تدبیر و امید نقد را پذیرفت است و هیچ‌وقت هم نگفته است که نقدها مخالف با امنیت و مصالح ملی است. چون بعضی از دستگاه‌ها هر نقدی به آن‌ها وارد شود، سریعاً اعلا می‌کنند که مخالف با مصالح و امنیت ملی است، ولی دولت نقد را می‌پذیرد.

وی با بیان اینکه من خود قانون‌مدار هستم، افزود: تا زمانی که من در شهرستان قرچک باشم اجازه نخواهم داد که فردی فراتر و فروتر از قانون باشد، تمکین ما به قانون طبق تأکید دکتر حسن روحانی ریاست جمهوری که بارها گفته است، بحث قانون و قانونمداری اولویت کاری دولت است.

فرماندار شهرستان قرچک افزود: توصیه من به بعضی از دوستان است که پشت‌صحنه به لحاظ مشکلات شخصی که با دولت و دولتمردان دارند، مردم روستاها را درگیر مسائل و بازی‌های سیاسی نکنند.

مرسلپور بیان داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران از یک سری نهادها، ارگان‌ها، سازمان‌ها و قوای سه‌گانه تشکیل شده است و فکر نکنم بخشدار در این خصوص دخالت کرده باشد. بخشدار قرچک نمی‌تواند به‌غیراز قانون کاری کند.

وی افزود: در قانون حد بخشدار را تعیین کرده است و نمی‌تواند فراتر از قانون حرکت کند. بخشداری یک شغل سیاسی، اجرایی است و نمی‌تواند به هر نحوی در امور شوراها دخالت کند.

نماینده عالی دولت در شهرستان قرچک تأکید کرد: اگر بخشدار و دهیار عملکرد خوبی داشته باشد از آن‌ها حمایت می‌کنیم. افرادی هستند که روز و شب شهروندان را به جلسات متعدد دعوت و تحریک می‌کنند. شاید از نظر فکری و سلیقه سیاسی با بخشدار قرچک مشکلاتی را داشته باشند. درخواست ما از این افراد که ساده‌لوحی نکنند، ما حواسمان به همه‌چیز جمع است. قانون فصل الخطاب ماست و قانون ما برگرفته از شرع یعنی به ما اجازه نمی‌دهد خلاف آن را انجام دهیم و خلاف قانون حرکت کنیم.

مرسلپور در پاسخ به خبرنگار فارس که چرا افرادی در فضای مجازی معتقد هستند که بخشدار مرکزی قرچک در امور شورا دخالت نموده است، عملکرد خوب فرماندار و فرمانداری را زیر سؤال برده است، افزود: من خودم در طی سه نوبت بنا به همین گمانه‌زنی‌ها که شاید بخشدار مرکزی در امور شورای اسلامی روستای محمدآباد اعلا نقش داشته باشد و حراست فرمانداری به‌صورت نامحسوس موضوع رو بررسی کرد و طی گزارش حراست فرمانداری هیچ‌گونه دخالتی از سوی بخشداری نبوده است.

وی تأکید کرد: همه این حاشیه‌ها ناشی از گمانه‌زنی‌ها حدسیات برخی از افراد معلوم حال است و اگر حراست فرمانداری موردی را مشاهده می‌کرد مبنی بر دخالت بخشدار در امور شورای اسلامی، با بخشدار بخورد قانونی انجام می‌شد.

فرماندار شهرستان قرچک به بررسی موضوعات مطرح شده دهیاری محمدآباد اعلا توسط تیم بازرسی استانداری اشاره کرد و افزود: بنا به درخواست فرمانداری از معاون امور عمرانی استانداری، بازرسانی مسلط به قوانین و مقررات به شهرستان قرچک آمدند و موضوع را رصد کردند و گزارشی که به استان دادند، خلاف نظر برخی از منتقدان مبنی بر دخالت بخشدار بوده است.

مرسلپور با بیان اینکه شورا یک نهاد مردمی است، خاطرنشان کرد: بخشداری موظف است که برای تشکیل هیأت‌رئیسه شورای اسلامی روستای محمدآباد اعلا دعوت‌نامه‌ای تنظیم و به جهت انتخاب دهیار و هیأت‌رئیسه این روستا به اعضای آن ارسال نماید و حق هیچ‌گونه دخالتی در انتخابات داخلی ندارد و فقط ناظر این جلسه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *