یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷

افتتاح نمایشگاه نقاشی همراه با کارگاه هنری در نگارخانه کمال الملک شهرستان پاکدشت

انتشار: سه شنبه, ۱۶ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۱۹:۳۶ |
کد خبر: 37802 |
بازدید: 50 views |
بدون دیدگاه


پاکدشت – ابتکارآنلاین: با همکاری و حمایت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پاکدشت نمایشگاه نقاشی آثار اعظم ساوری صبح روز دوشنبه ١۵ آبان ماه جاری با حضور تعدادی از هنرجویان رشته نقاشی و دانش آموزان هنرستان فدک در نگار خانه کمال الملک مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی(ره) افتتاح گردید.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حمید محسن وند رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پاکدشت در آیین افتتاح نمایشگاه نقاشی مذکور پتانسیل موجود در بخش هنرستان های شهرستان را سرمایه ایی خوب دانست و تصریح کرد: توجه به هنر بومی و ظرفیت های هنرمندان متفکر و توانمند می تواند در روند بهبود محیط زندگی فردی و اجتماعی گامی سازنده باشد.وی دقت نظر تلاش و هوشیاری هنرمندان را در خلق آثار بدیع و فاخرو نیز استمرار در یادگیری دانش آموزان را از عوامل پیشرفت ایشان بر شمرد.

همچنین اعظم ساوری هنرمند نقاش بومی با برگزاری کارگاه نیم روزه نقاشی برای هنرجویان هنرستان فدک در خصوص تکنیک ها،رنگ شناسی،شناخت و دقت در سوژه ،ایده ها و …سخن گفت .ایشان از هنرجویان خواستند تا با تفکر در شخصیت خویشتن و تصوری از نقش و جایگاه زن تصورات خود را در مسیرخلق یک اثر سورئالیستی نقاشی کنند.

همچنین یاد آور می شود اساتید تجسمی حاضر در این نمایشگاه نیز مطالبی آموزشی در افزایش بار علمی این کارگاه نقاشی   بیان کردند که باعث دلگرمی و رونق بیشتر این نمایشگاه و کارگاه هنری شد.

همچنین یاد آور می شود در این نمایشگاه تعداد ۴٠ اثر نقاشی رنگ روغن به نمایش در آمد که غالب آثار به نمایش در آمده نمایشگاه مذکور موضوعات روانشناسانه و اجتماعی حول زنان را به تصویر کشید که در نوع خود نگاهی جالب به جایگاه و نقشهای زنان بود و مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفت.

گفتنی است در حال حاضر اعظم ساوری مدیر آموزشگاه تجسمی سی رنگ واقع در بازارچه ی سنتی کرمانی ها در پاکدشت می باشند و همواره در برگزاری برنامه های هنری با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پاکدشت همکاری موثری داشته اند.

(منبع خبر: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پاکدشت)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *