یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷

۲میلیون زائر عازم عراق شدند

انتشار: دوشنبه, ۱۵ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۳۱:۲۰ |
کد خبر: 37794 |
بازدید: 41 views |
بدون دیدگاه


آبادان – ابتکارآنلاین: سفیر ایران در عراق گفت:از ابتدای حرکت زائران اربعین حسینی تاکنون ۲ میلیون زائر از مرزهای سه گانه ایران وارد عراق شده اند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – ایرج مسجدی شامگاه یکشنبه در بازدید از موکب ها و پایانه مرزی شلمچه در گفت و گو با خبرنگاران گفت: با توجه به تداوم حرکت زائران تا روز اربعین در چند روز آینده ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار زائر دیگر از ایران برای شرکت در مراسم اربعین به عراق عزیمت می کنند.

وی اظهار داشت:با اقدامات گسترده در سه گذرگاه مرزی شلمچه، چذابه و مهران و با اقدام مشترک ۲ کشور ایران و عراق در بحث امنیت، سهولت تردد و نظم و انضباط خوشبختانه هیچ مشکلی گزارش نشده است.

مسجدی گفت:از نظر امنیتی مشکل خاصی در مسیر تردد زائران رخ نداده و تنها در یک مورد یکدستگاه خودرو در مسیر واژگون شده که ۳ کشته و ۱۶ مصدوم به دنبال داشته است.

وی اظهار داشت: دولت عراق تمهیدات لازم را برای بازگشت زائران به کشور ایران ، از سه مرز یاد شده پیش بینی کرده و مقدمات سهولت تردد در این سه مرز فراهم شده است.

سفیر ایران در عراق در پاسخ سوال ایرنا در خصوص امکان بازگشت زائران از مرز خسروی گفت:مرز خسروی برای بازگشت زائران آماده نمی شود.

به گفته ولی الله حیاتی فرماندار خرمشهر از ابتدای ماه صفر تاکنون ۴۵۰ هزار زائر ایرانی و ۵۰ هزار زائر اتباع خارجی از مرز شلمچه برای سفر به کربلای معلی از مرز شلمچه عبور کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *