یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷

تاکید فرماندار بر لزوم راه اندازی سازمان اتوبوسرانی در پیشوا

انتشار: دوشنبه, ۱۵ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۲۵:۵۳ |
کد خبر: 37776 |
بازدید: 42 views |
بدون دیدگاه


پیشوا – ابتکارآنلاین: فرماندار شهرستان پیشوا گفت: با توجه به اهمیت حمل و نقل در افزایش رفاه و آسایش شهروندان، ایجاد سازمان اتوبوسرانی در شهر پیشوا امری ضروری است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا – محمدکرم محمدی در جلسه شورای حمل و نقل و ترافیک شهرستان پیشوا بیان داشت: از آنجا که جمعیت شهر پیشوا به منظور ایجاد سازمان اتوبوسرانی به حد نصاب رسیده است، لازم است تا شهرداری و شورای اسلامی شهر اقدامات لازم برای ایجاد این مهم را پیگیری و به انجام برسانند.

محمدی با تاکید بر ضرورت اصلاح و رفع نقاط حادثه خیز مسیر ارتباطی میدان بسیج تا میدان جلیل آباد و همچنین راه های دسترسی به روستاهای شهرستان گفت: رفع مشکلات ترافیکی این نقاط به منظور ایمنی و کاهش تصادفات جاده ای امری ضروری است که اگر توجه لازم به آن صورت نگیرد هزینه های سنگین عمومی و اقتصادی و پیامدهای جسمی و روانی را برای شهروندان در پی خواهد داشت.

فرماندار شهرستان پیشوا گفت: تامین روشنایی محورهای درون شهری و برون شهری شهرستان پیشوا که در سفر استاندار تهران نیز مطرح شد، امری ضروری است و امیدواریم طی سال جاری بتوانیم با تامین اعتبار لازم بتوانیم آن را اجرایی کنیم.

وی در خصوص روکش آسفالت معابر گفت: با توجه به وضعیت اعتبارات، امکان اینکه در مدت زمان کوتاهی روکش آسفالت همه محورها صورت گیرد، وجود ندارد اما می بایست لکه گیری های مورد نیاز را تا قبل از سرد شدن هوا انجام داد.

محمدی با اشاره به جانمایی نامناسب آژانس ها در برخی از نقاط شهر پیشوا بیان داشت: گاهی در برخی از خیابان های شهر با وجود طول و عرض کم، شاهد وجود چندین آژانس تاکسی تلفنی هستیم که طراحی و جانمایی مناسبی برای آنها صورت نگرفته است.

وی افزود: پارک کردن خودروهای آژانس ها در داخل این خیابان ها، مشکلاتی را در تردد وسایل نقلیه به وجود آورده و گاهی اوقات منجر به تصادف نیز می شود که نیاز است پلیس راهنمایی و رانندگی تمهیدات لازم در این خصوص را برقرار سازد.

فرماندار پیشوا به لزوم کاهش بار ترافیکی خیابان اصلی شهر اشاره کرد و گفت: اگر بتوان خیابان آموزش و پرورش را با تملک اراضی و طراحی مناسب به خیابانی عریض تبدیل کرد، بخشی از بار ترافیک شهری به این سمت هدایت می شود که انجام این مهم، بررسی های کارشناسی شده را می طلبد و در صورت عملیاتی شدن آن، کمک فراوانی به تسهیل عبور و مرور خواهد شد.

در جلسه شورای حمل و نقل و ترافیک شهرستان پیشوا از “علی مهرابی” رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان پیشوا در جهت برقراری نظم و امنیت ترافیکی در سطح شهرستان تقدیر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *