یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷

آمریکا ۱۸ مورد نقض برجام داشته است

انتشار: یکشنبه, ۱۴ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۲۳:۰۴:۳۷ |
کد خبر: 37765 |
بازدید: 37 views |
بدون دیدگاه


شهرکرد – ابتکارآنلاین: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از بررسی و تعیین شدن ۱۸مورد نقض بندهای برجام از سوی آمریکا خبر داد و گفت: نمایندگان جزئیات این نقض آشکار آمریکا را بررسی و مورد ارزیابی قرار داده اند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – مصطفی کواکبیان یکشنبه شب در نشست ‘نقض پیمان برجام توسط آمریکا’ که از سوی مجمع اسلامی دانشجویان آزاد اندیش دانشگاه شهرکرد در تالار فارابی این شهر برگزار شد، افزود: آمریکا در خصوص برجام نقض پیمان کرده است و به تعهدات خود در این زمینه پایبند نبوده است، در حالی که تیم مذاکره کننده ایرانی در این مذاکرات با اقتدار حضور یافتند.

وی گفت: در معاهده برجام تنها آمریکا نقض پیمان کرده است و نمی توان نقض پیمان از سوی آمریکا را نقض تمامی طرف های این معاهده دانست.

این عضو اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر احساس شود که برجام دیگر خاصیت ندارد، بنده نخستین نفری خواهم بود که برجام را رد خواهم کرد.

کواکبیان یادآور شد: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند اگر آنها برجام را پاره کنند ایران نیز واکنش متقابل نشان خواهد داد و آن را ریز ریز خواهد کرد.

به گفته وی، چنانچه طرف های برجام به این معاهده پایبند نباشند، ایران نیز دوباره به جایگاه اول بر می گردد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به یک متن دانشجویی گفت: دیپلماسی و قدرت دفاعی از پایه های اصلی قدرت کشور به حساب می آیند و سردار قاسم سلیمانی و جواد ظریف در کنار هم این سیاست را پیش می برند.

به گفته وی، اصلاح طلبان نیز به سردار قاسم سلیمانی افتخار می کنند و دیپلماسی و قدرت دفاعی را مهمترین عامل برای کشور می دانند.

وی یادآور شد: طرح گفت وگوی ملی در مجلس مطرح شد تا اصولگرایان و اصلاح طلبان در کنار یکدیگر برای تقویت منافع ملی و انسجام و همدلی در کنار یکدیگر گام بردارند.

کواکبیان در پاسخ به سوال دانشجویی دیگر درباره اقتصاد کشور نیز گفت: در دوره ای متهم نفتی بیش از ۱۱هزار میلیارد تومان پول فروش نفت را پس نداد و هنوز هم آن را پس نداده است.

به گزارش ایرنا، مصطفی کواکبیان در این نشست به سوالات منقدین و مخالفان برجام پاسخ های خود را ارائه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *