یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷

ترامپ، اروپا را طرفدار ایران کرده است

انتشار: یکشنبه, ۱۴ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۲۳:۰۱:۴۲ |
کد خبر: 37762 |
بازدید: 28 views |
بدون دیدگاه


ارومیه – ابتکارآنلاین: عضو شورای اقتصادی آلمان گفت: ترامپ آمریکا را منزوی و اروپا را طرفدار ایران کرده است؛ هرچند در این مسیر اروپا نیز تحت فشار است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – الکساندر جورجنیا /Alexander Gorjinia/ عصر روز یکشنبه در شانزدهمین جلسه خدمات سرمایه گذاری آذربایجان غربی که با حضور سرمایه گذارانی از آلمان برگزار شد، اظهار کرد: برای تسهیل روابط اقتصادی ایران و آلمان توان خود را به کار خواهم گرفت و از همه روابط خود در این مسیر استفاده خواهم کرد.

وی با ابراز علاقه برای سرمایه گذاری در ایران، اظهار کرد: ‌ایستادگی ملت ایران در برابر تحریم ها شخص بنده را عاشق این ملت کرده است.

وی همچنین با اشاره به تحریم های اعمال شده علیه جمهوری اسلامی ایران قبل از برجام، گفت: از ایستادگی نظام و ملت ایران در برابر این تحریم ها حیرت زده شدیم.

وی آذربایجان غربی را دارای ظرفیت های ویژه اقتصادی دانست و گفت: در بازدید چند روزه ای که از این استان داشتیم، صنعت کنسانتره و کشاورزی این منطقه را برای سرمایه گذاری بسیار مناسب دیدیم.

وی همچنین استاندار جدید آذربایجان غربی را فردی دارای تخصص و دانش اقتصادی دانست و گفت: دید مثبت اقتصادی ‘ محمد شهریاری’ می تواند تهدیدهای مرزی در منطقه را به پتانسیل های اقتصادی تبدیل کند.

** درآمدهای کلان نفتی در دولت های نهم و دهم به جای سرمایه گذاری به تورم منجر شد

استاندار آذربایجان غربی نیز با اشاره به مدیریت نادرست اقتصادی در دولت های نهم و دهم، گفت: به دلیل مدیریت ناصحیح اقتصادی، درآمدهای کلان نفتی در این دولت ها به جای سرمایه گذاری در زیرساخت های اقتصادی به تورم ۴۰ درصدی منجر شد.

محمد مهدی شهریاری افزود: درآمد یکهزار و ۲۰۰ میلیارد دلاری دولت نهم و دهم از محل فروش نفت و صنایع پتروشیمی می توانست جهشی در توسعه اقتصادی ایجاد کند اما متاسفانه فرجامی جز تورم و رشد منفی اقتصادی نداشت.

وی با اشاره به دستاوردهای دولت تدبیر و امید، افزود: شرایط کشور پس‌ از برجام دچار تغییر مثبت شده است و باید از این فرصت برای توسعه کشور بیش از پیش استفاده شود.

وی تحریم های ناجوانمردانه علیه ایران را مانعی برای توسعه پایدار کشور دانست و گفت: پس از برجام کشورهایی همچون آمریکا که از بهبود روابط جمهوری اسلامی ایران با دنیا در هراس بود، سعی در سنگ اندازی و ایجاد مشکلات بانکی برای ایران کرد.

وی با تاکید بر اینکه اگر مشکلات بانکی در حوزه بین الملل رفع شود، مانعی برای توسعه کشور نخواهیم داشت، ادامه داد: شرکت های آلمانی آماده سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیون یوریی در ایران هستند و امید است مسیر این سرمایه گذاری هرچه سریع تر هموار شود.

وی آذربایجان غربی را دارای پتانسیل های اقتصادی کم نظیر در حوزه های صنایع، معادن و گردشگری عنوان کرد و گفت: به مردم این قول را می دهم که برای افزایش ثروت، رفاع اجتماعی و اشتغال زایی تمام تلاش خودم را به کار بگیرم.

وی ادامه داد: تلاش خواهیم کرد تا با تعامل و همکاری مدیران بخش خوصی و نمایندگان استان زمینه رشد، توسعه و افزایش ثروت در آذربایجان غربی را بیش از پیش فراهم کنیم.

** بهادری: تحول در اقتصاد آذربایجان غربی به توسعه اقتصادی کشور منجر می شود

نماینده مردم ارومیه در خانه ملت نیز در ادامه این جلسه با اشاره به ظرفیت های بی نظیر اقتصادی آذربایجان غربی، گفت: این استان دروازه ای به سمت اروپاست و تحول مثبت اقتصادی در این منطقه منجر به توسعه اقتصادی کشور می شود.

هادی بهادری از مکاتبه خود با وزیر نفت برای توسعه صنعت پتروشیمی آذربایجان غربی خبر داد و گفت: برای توسعه اقتصادی منطقه از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد و در این رابطه با استاندار جدید همراه خواهیم بود.

وی با اشاره به مشکلات کشاورزان آذربایجان غربی، توجه دولت به مشکلات این قشر تلاشگر را خواستار شد و گفت: ۷۰ درصد کنسانتره کشور در آذربایجان غربی تولید می شود و این استان می تواند قطب صادرات کنسانتره به خاورمیانه باشد.

وی احیای دریاچه ارومیه را نیز از مهمترین مطالبه های مردم دانست و گفت: مدیریت صحیح آب و بین المللی شدن این مشکل زیست محیطی می تواند نقش بسزایی در احیای نگین آبی آذربایجان داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *