یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷

مسائل فرهنگی را نمی توان با جبر و فشار حل کرد

انتشار: یکشنبه, ۱۴ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۲۲:۵۲:۴۰ |
کد خبر: 37739 |
بازدید: 44 views |
بدون دیدگاه


پیشوا – ابتکارآنلاین: فرماندار شهرستان پیشوا گفت: مسائل فرهنگی را نمی توان با جبر و فشار حل کرد بلکه رفع این مسائل، نیازمند صرف وقت و اتخاذ راهکارهای مناسب است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا، محمدکرم محمدی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان پیشوا که امروز در محل این اداره برگزار شد، مدرسه را ظرفیت بی نظیری برای بهره گیری از تفکرهای مختلف در حل مسائل اجتماعی دانست و گفت: در یک کلاس به تعداد دانش آموزان، ایده و تفکر وجود دارد که تجمیع این ایده ها و تفکرها می تواند یک حرکت اجتماعی را خلق کند.

وی با اشاره به فراگیری شبکه های مجازی بیان داشت: فضای مجازی حاوی فرصت ها و تهدیداتی است که باید با آموزش های لازم و فرهنگ سازی مناسب، تهدیدها را کاهش و فرصت ها را افزایش داد.

محمدی گفت: شبکه های اجتماعی با ایجاد محیط های دوستانه و امکان برقراری آسان ارتباط، موجب فعال کردن شهروندان و مشارکت آنان در مباحث مختلف اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و نظایر اینها می شود اما همواره چالش هایی را نیز به همراه خواهد داشت و مراقبت هایی را در این زمینه می طلبد.

وی با بیان اینکه حضور جوانان شهرستان پیشوا در مراسم ملی و مذهبی قابل تحسین است گفت: به طور حتم نیازهای اجتماعی جامعه کنونی قابل مقایسه با گذشته نیست زیرا که با افزایش جمعیت و توسعه و پیشرفت جهان، نیازهای اجتماعی نیز جابجا می شوند به گونه ای که نیاز جوان امروزی با نیاز جوان ده سال پیش، متفاوت است.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان پیشوا افزود: برای حفظ و تقویت فرهنگ ایرانی اسلامی به عنوان خصیصه و شناسنامه این ملت، باید چگونگی استفاده مطلوب از شبکه های اجتماعی را آموزش داد و از این ظرفیت برای غنای هر چه بیشتر فرهنگ جامعه استفاده کرد.

وی با تاکید بر لزوم تشکیل شورای آسیب های اجتماعی در سطح شهرستان پیشوا گفت: با تشکیل این شورا ضمن تمرکز فعالیت ها بر آسیب های اجتماعی، می توان بر مشکلات جدی به عنوان مسائل بحرانی ورود پیدا کرد و بر اساس راه و روش های موثر با آنها روبرو شد.

محمدی اظهار کرد: حضور کسانی که در صف اول مدارس حضور دارند از جمله مدیران، معاونان، مشاوران و اولیاء در شورای آسیب های اجتماعی می تواند راهگشای مسائل تربیتی، فرهنگی و آموزشی دانش آموزان و موجب کنترل مسائل و مشکلات اجتماعی باشد.

فرماندار شهرستان پیشوا افزود: مسائل فرهنگی را نمی توان با جبر و فشار حل کرد بلکه رفع این مسائل، نیازمند صرف وقت و اتخاذ راهکارهای مناسب است.

وی آموزش و پرورش و مدارس سطح شهرستان را نیازمند یاری دیگر ادارات و ارگان ها دانست و گفت: هر چقدر مدارس تقویت شوند، توان و وقت بیشتری را می توانند صرف کنترل آسیب های اجتماعی و تربیت نسلی با انگیزه و با نشاط کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *