چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

سخن نابخردانه ترامپ موجب وحدت ملت ایران شد

انتشار: جمعه, ۲۸ مهر ۱۳۹۶ / ساعت ۲۰:۳۴:۰۱ |
کد خبر: 37269 |
بازدید: 52 views |
بدون دیدگاه


تهران – ابتکارآنلاین: حجت الاسلام سید علی خمینی، نوه رهبر کبیر انقلاب اسلامی،گفت: رئیس جمهوری آمریکا هفته گذشته سخنان نابخردانه ای بر زبان آورد که البته موجب وحدت ملت ایران شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – حجت الاسلام سید علی خمینی که به مناسب چهلمین سالروز شهادت آیت الله سید مصطفی خمینی به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه تهران سخن می گفت، افزود: صحبت های اخیر دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا پوچ و توخالی بود و هیچ ثمری نداشت.

وی اظهار داشت: نابخردانه ترین سخن رییس جمهوری آمریکا موجب شد که وحدت ملت ایران تجلی پیدا کند درحالی که اگر اندکی فهم سیاسی نزد ترامپ وجود داشت نباید از واژه جعلی خلیج عربی در مواجهه با ایران استفاده می کرد.

حجت الاسلام سید علی خمینی خاطر نشان کرد: صحبت های ترامپ مصداق لطف جلی روزگار بود. چه صحبتی می توانست وحدت ملت ایران را این مقدار در کنار هم متجلی سازد.

نوه بنیانگذار انقلاب اسلامی تاکید کرد: ملت ایران با خوی استکباری سران آمریکایی رو به روست؛ خوی و خصلت استکباری آمریکا سیری ناپذیر است و انرژی هسته ای و سپاه که سهل است اگر ارتش، گاز، نفت و همه صنایع کشور را هم به آن ها واگذار کنیم باز هم خوی استکباری آنها پابرجا خواهد بود .

سید علی خمینی با تاکید بر اینکه مرگ بر آمریکا به معنی مرگ بر ملت آمریکا نیست، خاطرنشان کرد: تا فریاد مرگ بر آمریکا که به معنای مرگ بر استکبار و خوی استکباری است در کشورها طنین انداز نشود آن ها ساکت نخواهند نشست و عقب نشینی نخواهند کرد.

وی افزود: مرگ بر آمریکا مرگ بر ملت آمریکا و حتی مرگ بر سردمداران آمریکا هم نیست، زیرا آنها کسی نیستند که بخواهیم برایشان طلب مرگ کنیم، مرگ بر آمریکا مرگ بر خوی استکباری، مرگ بر استعمار و مرگ بر استثمار است این شعار اخلاقی و شعار امام راحل بوده است که بخواهیم رنگ استکبار از دنیا برود و استثمار در دنیا نباشد.

نوه امام راحل در ادامه سخنان خود با بیان این که امروز جمهوری اسلامی ایران با نهایت قدرت در منطقه حاضر است، افزود: البته مشکلات هست و کسی منکر مشکلات نیست ما در جامعه خودمان فقر و بیکاری داریم؛ فسادهای مختلفی داریم اینها را کسی منکر نیست اما ملت ایران تیز بین و هوشیار در میدان حضور دارد.

حجت الاسلام سید علی خمینی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در طول این سال ها به رغم تحریم ها، جنگ طاقت فرسا یک نظام موفق بوده است و به لطف خدا و تلاش ملت گردنه ها طی شده و راه ها همواره شده است.

حجت الاسلام خمینی در بخش دیگری از سخنان خود درباره نحوه شهادت آیت الله مصطفی خمینی،گفت: شهادت ایشان در هاله ای از ابهام قرار دارد وقتی که پیکر شهید مصطفی خمینی را به بیمارستانی در نجف بردند پزشک و رئیس بیمارستان گفتند که ما آثاری در پوست ایشان می بینیم که این نشان از مسمومیت است و اگر آقا اجازه بدهند ما کالبد شکافی انجام بدیم و اثبات کنیم که حاج آقا مصطفی به شهادت رسیده است.

وی تاکید کرد: این خبر را به امام می‌دهند اما امام می فرمایند که نمی خواهم پیکر فرزندم را پاره پاره کنند، سریع ببرید در کربلا مراسم را انجام بدهید بعد در نجف دفن کنید.

حجت الاسلام خمینی به جایگاه علمی و اجتماعی آیت الله شهید مصطفی خمینی اشاره و تصریح کرد: حاج آقا مصطفی کسی است که امام در مورد ایشان فرموند مصطفی امید آینده اسلام بود و رهبری معظم انقلاب در یک تعبیر عجیبی فرمودند مصطفی امید آینده ما و خمینی آینده ایران بود.

وی ادامه داد: آیت الله مصطفی خمینی با این که بیش از۴۰ سال بیشتر عمر نکردند اما در طول عمر کوتاه خودشان نزدیک به ۵۰ جلد کتاب تخصصی در حوزه علوم حوزی، فقه اصول و فلسفه به رشته تحریر در آوردند.

سید علی خمینی افزود: امام راحل در مواجهه با این مصیبت هیچ تزلزلی از خودشان نشان ندادند و در هیچ جلسه‌ای که برای حاج آقا مصطفی گرفته شد گریه نکردند و اشک نریختند.

وی تاکید کرد: تعبیری که امام راحل در مورد حاج آقا مصطفی و شهادت وی به کار بردند؛ این بود که فرمودند ‘شهادت حاج آقا مصطفی از الطاف خفیه الهیه بود’.

نوه امام راحل تصریح کرد: پس از تحریم ها و جنگ تحمیلی؛ نظام جمهوری اسلامی قدرتمند تر از همیشه و مستحکم تر و در همه عرصه بین المللی پر نفوذتر از همیشه گام بر می دارد.

سید علی خمینی در پایان افزود: تهدیدها را به فرصت تبدیل کردیم. جنگ نعمت بود رهبر معظم انقلاب بارها فرمودند تحریم ها نعمت، فرصت و لطف هستند نه به این معنا که ما جنگ را دوست داریم و از تحریم استقبال می‌کنیم، خیر جنگ تلخ است و تحریم مشکلاتی را ایجاد می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *