چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

رضا اردکانیان و منصورغلامی وزرای پیشنهادی نیرو وعلوم یکشنبه به مجلس معرفی می شوند

انتشار: جمعه, ۲۸ مهر ۱۳۹۶ / ساعت ۲۰:۳۱:۵۷ |
کد خبر: 37266 |
بازدید: 81 views |
بدون دیدگاه


همدان – ابتکارآنلاین: عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت:رضا اردکانیان و منصورغلامی وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم برای وزارتخانه های نیرو و علوم هستند و روز یکشنبه به صورت مکتوب به مجلس شورای اسلامی معرفی می شوند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – اکبر رنجبرزاده با بیان اینکه نمایندگان مجلس به دنبال مصلحت کشورهستند افزود: مصلحت می دانیم که ‘منصور غلامی ‘به کرسی وزارت علوم تحقیقات و فن آوری تکیه بزند و این وزارتخانه از توانمندی وی بهره مند شود.

به گفته وی :هرچند طیف سیاسی دکترمنصورغلامی با نمایندگان استان همدان همخوانی ندارد، اما به دلیل شناخت ما از تخصص و مدیریتش در دوران ریاست دانشگاه بوعلی سینا، از وی حمایت می کنیم.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: اردکانیان از اساتید دانشگاه صنعتی شریف و سالها در وزارت نیرو شاغل بود و صاحب تجربه است؛ اما شناخت چندانی از وی نداریم.

رنجبرزاده خاطرنشان کرد: وزرای پیشنهادی یک هفته برای حضور در فراکسیون ها، کمیسیون های مجلس و مجامع استانی فرصت دارند تا برنامه های خود را ارائه و اعتماد مجلس را جلب کنند.

عضو هیات رئیسه مجلس، کارآمدی، تجربه، شایستگی، تعامل با مجلس و دوری از فضاهای سیاسی را از شاخص های مهمی است که مجلس برآن تاکید دارد و به طور قطع دو وزیر پیشنهادی دولت که دارای این ویژگی ها باشند، با رای اعتماد اکثریث نمایندگان راهی وزارتخانه های مربوطه می شوند.

به گزارش ایرنا، دو وزارتخانه نیرو و علوم، تحقیقات و فن آوری با سرپرست اداره می شوند و مهلت قانونی سه ماهه رئیس جمهوری برای معرفی وزیر روبه اتمام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *