چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

اولویت دولت پیشگیری از آسیب های اجتماعی بویژه مبارزه با مواد مخدر است

انتشار: سه شنبه, ۲۵ مهر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۳۶:۱۷ |
کد خبر: 37179 |
بازدید: 52 views |
بدون دیدگاه


قرچک – ابتکارآنلاین: فرماندار شهرستان قرچک گفت: اولویت دولت تدبیر و امید پیشگیری از آسیب های اجتماعی بویژه در حوزه مبارزه با مواد مخدر است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک – مسعود مرسلپور در سومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر شهرستان قرچک مروری بر سیاستهای ملی و استانی مبارزه با اعتیاد به ویژه در بین نسل جوان و دانش آموز داشته و عنوان کرد: مسأله مصرف و سوءمصرف مواد در میان نوجوانان و جوانان به دلیل حساسیت این دوره از زندگی و نقش آن در زندگی آینده افراد، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی افزود: اعتیاد معضل پیچیده ای است که ردپای خود را در اکثر مشکلات و نابهنجاری های اجتماعی به جای میگذارد.

مرسلپور اظهار داشت: یکی از راهکارهایی که دشمنان این مرز و بوم در پیش گرفته اند، گسترش و رواج مصرف موادمخدر به ویژه مواد صنعتی در بین دو قشر دانش آموز و دانشجو می باشد و راهکار مهم این حوزه تبلیغات غیرمستقیم، زنجیره وار و تأثیرگذار و همچنین مبارزه با خرده فروشان است.

فرماندار شهرستان قرچک گفت: علل و ریشه برخی از جرایم، استفاده از مواد مخدر و اعتیاد است و باید دستگاهها در جهت تشکیل جلسات آموزشی جدی تر عمل کنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اولین اولویت دولت تدبیر و امید پیشگیری از آسیب های اجتماعی بویژه در حوزه مبارزه با مواد مخدر است و موفقیت در این زمینه بدون شک استفاده از ظرفیت های مردمی و استفاده از رویکرد اجتماعی در مقابله با این معضل خانمان سوز می باشد.

در ادامه جلسه نیز علیرضا جعفری معاون سیاسی انتظامی فرمانداری قرچک بر استفاده از ظرفیت دانشگاهها و سازمانهای مردم نهاد در عرصه مبارزه با اعتیاد سخن گفت و از ارگانهای فرهنگی و دانشگاهها خواستند تا راهکارهای عملیاتی را در شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر مطرح نمایند.

گفتنی است سومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر شهرستان قرچک به ریاست مسعود مرسلپور فرماندار و با حضور علیرضا جعفری معاون سیاسی انتظامی فرمانداری و اعضای جلسه با دستور کار مهار و کنترل اعتیاد در بین دانش آموزان و ارائه برنامه های پیشنهادی ادارات در سالن جلسات فرمانداری تشکیل شد.

وی تصریح کرد: برگزاری مداوم و مستمر اردوهای فرهنگی در قالب کاروان‌های راهیان نور مناسب‌ترین و بهترین راه ممکن برای احقاق این دو اصل ارزشمند در جامعه کنونی است و زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا برخورداری از یک روحیه قوی جهادی و دینی را می‌طلبد که به همین منظور نیازمند برنامه‌ریزی‌های منسجم و هدفمند هستیم.

جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج ۱۵ خرداد قرجک گفت: یک نفر روحانی و یک راوی دفاع مقدس در کاروان حضور دارند تا با پاسخگویی به پرسش های شرکت کنندگان خاطره دفاع مقدس و عوامل پیروزی رزمندگان اسلام در جبهه های حق علیه باطل را بازگو کنند.

مهدی نیکبخت مدیر آموزش و پرورش در ادامه بیان کرد: این سفر با هدف آشنایی بسیجیان به خصوص جوانان با مناطق عملیاتی دفاع مقدس و همچنین به منظور بازخوانی فداکاری ها و جانفشانی های رزمندگان و شهدای هشت سال دفاع مقدس برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *