چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

وزارت فرهنگ اقدامات قرآنی خوبی در دست اجرا دارد

انتشار: دوشنبه, ۲۴ مهر ۱۳۹۶ / ساعت ۲۱:۱۹:۳۴ |
کد خبر: 37170 |
بازدید: 42 views |
بدون دیدگاه


مشهد – ابتکارآنلاین: معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در حوزه موضوعات فرهنگی و قرآن با وزارتخانه های آموزش و پرورش و وزارت علوم اقدامات خوبی صورت گرفته و در دست انجام است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – حجت الاسلام محمدرضا حشمتی شامگاه دوشنبه در آیین پایانی جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه پیام نور کشور در مشهد افزود: جامعه ما از ذکر و یاد خدا دور شده لذا دانشجویان قرآنی باید با تدبر در آیات الهی جامعه را به سمت ذکر و قرآن هدایت کنند.

حشمتی برگزاری جشنواره قرآنی دانشگاه های پیام نور سراسر کشور را اقدامی خوب در راستای انس بیشتر با قرآن و هدایت دانشجویان برای تدبر در آیات الهی بیان کرد.

* شرکت هشت هزار نفر در جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشگاه پیام نور

رئیس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی نیز در این مراسم اظهار کرد: حدود هشت هزار نفر در این جشنواره از دانشگاه های پیام نور کشور در سه بخش شفاهی ، کتبی و هنری شرکت کردند.

محمدعلی داوریار افزود: در نهایت ۲۱۶ نفر از این تعداد به عنوان افراد برگزیده مشخص و معرفی شدند.

وی ادامه داد: همچنین ۱۰۶ اثر در بخش های هنری و پژوهشی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که ۲۳ اثر از این تعداد به مرحله نهایی راه یافت.

داوریار با بیان اینکه برگزیدگان جشنواره به مسابقات بین دانشگاهی راه می یابند، افزود: میزبانی اختتامیه این جشنواره در راستای برنامه های مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام امشب به میزبانی دانشگاه پیام نور خراسان رضوی برگزار شد.

در پایان پیام رئیس دانشگاه پیام نور کشور قرائت شد که در آن با یادآوری اینکه قرآن اساس معرفت و منشور هدایت است، از برگزارکنندگان این جشنواره تقدیر و تشکر کرد.

بیست و یکمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه پیام نور شامگاه دوشنبه با معرفی نفرات برگزیده پایان یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *