چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

رفتارهای غیرمنطقی ترامپ فرصتی برای وحدت ملی است

انتشار: یکشنبه, ۲۳ مهر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۵۲:۳۲ |
کد خبر: 37138 |
بازدید: 57 views |
بدون دیدگاه


تهران – ابتکارآنلاین: رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: اظهارات، رفتارها و مواضع غیرمنطقی دولت آمریکا در خصوص برجام و ملت بزرگ ایران فرصتی برای تعمیق وحدت ملی و توسعه روابط بین المللی است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – محسن هاشمی روز یک شنبه در سیزدهمین جلسه علنی شورای شهر تهران افزود: معمولا روسای جمهوری ایالات متحده از ایجاد بحران با یک کشور خارجی برای تحت شعاع قرار دادن مشکلات داخلی خود استفاده می کنند. وی اظهار کرد: البته مواضع و رفتارهای غیرمنطقی ترامپ در خصوص برجام و ایران، اعتبار بین المللی و پایبندی این کشور به تعهدات را زیرسئوال برده و انتقادات بسیاری علیه رییس جمهوری آمریکا به دنبال داشته است.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تضعیف موضع بین المللی امریکا در ایجاد چالش با جمهوری اسلامی ایران افزود: به همان اندازه که مواضع شتابزده و نسجیده ترامپ برای آمریکا تهدید محسوب می شود، برای ایران فرصتی برای تعمیق وحدت ملی و توسعه روابط بین المللی نظام است.

وی تصریح کرد: دراین مورد خاص و چالشی که دولت ترامپ ایجاد کرده، بیشتر کشورهای جهان همراه جمهوری اسلامی ایران هستند.

هاشمی با مقایسه شرایط فعلی و ۵ سال قبل در حوزه سیاست خارجی کشور اظهار کرد: اگر شرایط فعلی حوزه سیاست خارجی را با پنج سال گذشته مقایسه کنیم می بینیم تدبیر دولت دکتر روحانی و حمایت مرحوم آیت الله هاشمی منجر شد تا همه کشورها در کنار ایران قرار گرفته و علیه زیاده خواهی آمریکا موضع گیری کنند.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با تقدیر از مواضع انقلابی رییس جمهوری و وزیر امور خارجه گفت: همانگونه که امام راحل با ابتکار در عرصه سیاست خارجی در پایان جنگ توانست زمینه انزوا و محکومیت صدام را به عنوان متجاوز فراهم کند، مقام معظم رهبری نیز با حمایت از مواضع رییس جمهوری و وزارت خارجه زمینه ساز شکست سناریوی انزوا و تحریم ایران اسلامی را فراهم کردند.

هاشمی با بیان اینکه امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند صدایی واحد در داخل کشور هستیم تصریح کرد: اکنون که ترامپ با اقدامی نسنجیده به ملت و تمدن ایرانی توهین کرده و یک واژه جعلی را در مورد خلیج همیشه فارس بکار برده، باید از این فرصت برای تعمیق وحدت ملی و یکپارچگی در برابر زورگویی و زیاده خواهی نظام سلطه جهانی استفاده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *