پنج شنبه ۱ آذر ۱۳۹۷

مشکلات باغداران سیب شهرستان دماوند بررسی شد

انتشار: شنبه, ۲۲ مهر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۰۹:۰۴ |
کد خبر: 37084 |
بازدید: 47 views |
بدون دیدگاه


دماوند – ابتکارآنلاین: نشست بررسی مشکلات باغداران سیب شهرستان دماوند با حضور فرماندار شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از روابط همومی فرمانداری شهرستان دماوند – فرماندار شهرستان دماوند در حاشیه این نشست با اشاره به اهمیت بالای موضوع کشاورزی و باغداری در شهرستان دماوند به عنوان یکی از اولویتهای اقتصادی اظهار داشت: یکی از محورهای مهم اقتصاد و اشتغال شهرستان مربوط به بخش باغداری و به خصوص سیب است که در تولید و همچنین صیانت از زمین های کشاورزی نقش مهمی دارد.

ناصر محمودی فرد در ادامه به برخی مشکلات به وجود آمده برای باغداران سیب اشاره کرد و افزود: اخیراً موضوعات مختلفی همچون مسأله کمبود آب، تسهیلات بانکی، برداشت و قیمت گذاری محصول از مشکلات مطرح شده است که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

وی همچنین ناتوانی برخی از باغداران برای جمع آوری محصول، عدم خرید محصول به صورت فوری و مشکلات صادرات سیب را از دیگر موارد مطرح شده در این نشست عنوان کرد.

فرماندار شهرستان دماوند تصریح کرد: در این نشست و پس از شنیدن صحبتهای باغداران و مسئولان جهاد کشاورزی دو موضوع مورد تصویب قرار گرفت، که اولا موضوع صادرات محصول به عنوان یک محصول ویژه با برند دماوند مورد توجه قرار گیرد و همچنین بانک کشاورزی و صندوق حمایت از کشاورزان به صورت ویژه مشکل باغدارانی که توانایی برداشت محصول ندارند را مورد بررسی قرار دهد و با ارائه تسهیلات لازم به باغداران در این بخش کمک نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *